"Dragovoljci" pregazili Pomorac, Zagreb Topolovčane

Davor Sajko • nedjelja, 23.09.2001.

Svojim 8. kolom u dva dana nastavlja se 1. HNL. U Osijeku je istoimeni domaćin pred praznim tribinama poražen od Čakovca 1:2. Poveli su domaći, ali su u nastavku susreta gosti pogotkom Bubeka poravnali rezultat, a u posljednjoj minuti Karabatić je osigurao tri boda Čakovčanima. U zagrebačkom Sigetu Hrvatski dragovoljac je s čak 5:1 deklasirao gostujući Pomorac iako su gosti iz Kostrene u 12. minuti poveli s 1:0. Nastavak je pripao "dragovoljcima", a dvostruki je strijelac bio nekadašnji prvi strijelac HNL-a, Ardian Kozniku. U trećem subotnjem susretu u Koprivnici je Slaven Belupo pobijedio goste iz Krešimirovog grada s minimalnih 1:0.

U preostalim nedjeljnim susretima u Splitu je Hajduk teškom mukom slavio protiv gostujuće Cibalije pogotkom Bošnjaka u 36. minuti susreta. Utakmica je to koju će Splićani pokušati što prije zaboraviti. U Rijeci su Riječani i Zadrani podijelili bodove postigavši po pogodak. Rijeku je u vodstvo doveo Brajković u 19. minuti susreta, dok je Jurić četiri minute prije kraja prvog dijela poravnao na konačnih 1:1.

U Varaždinu je Varteks nastavio odličnu igru iz Birminghama. Već su od šeste minute vodili "krojači" nakon pogotka Bjelanovića, dok su u nastavku Karić te strijelac vodećeg pogotka povisili na 3:0 protiv Marsonie. Susret između Kamen Ingrada i Dinama odgođen je zbog uzvratnog susreta 1. kola Kupa UEFA između Maccabija i Dinama. Naime, "modri" su već danas krenuli na put u Tel-Aviv gdje je na rasporedu u utorak uzvrat.