Rijeka - Zadar: Zadrani izvukli bod u blatu Kantride

Igor Dragozetić • nedjelja, 23.09.2001.

Po mokrom i teškom terenu Zadrani su s(p)retno došli do remija. Unatoč inicijativi i vrlo dobroj igri Rijeka je izgubila dva boda. Za Rijeku pogodak je postigao Mate Brajković dok je strijelac za goste bio Jurić.

Od samoga početka domaćini su najavili da će dati sve od sebe kako bi došli do pobjede. Nakon uvodnog ispitivanja snaga Zadranima je zaprijetio Mate Brajković u sedmoj i osmoj minuti no Rogić nije imao većih poteškoća. Zatim slijede dvije prilike Meštrovića u desetoj i petnaestoj minuti koje su dodatno ugrijale dlanove gostujećeg vratara. Inicijativa Rijeke je urodila polodom u 19. minuti. Meštrović je kratko proigrao Mijatovića na gostujućoj polovici, on proslijeđuje do Vincetića na desnom krilu koji upućuje centaršut. Zebić promašuje loptu koja dolazi do Mate Brajkovića na osam metara od protivničkih vratiju, iskosa s lijeve strane. Brajković rutinirano pogađa mrežu za vodstvo domaćina 1:0. Gosti su prvi puta zaprijetili Tafri u 29. minuti iz slobodnoga udarca. No riječki vratar je lakoćom ukrotio Butićev pokušaj. Samo minutu kasnije domaćini ponovno dolaze u priliku. Mate Brajković je pronašao Račkog, a on proigrava Meštrovića no gostujuća obrana u posljednji trenutak otklanja opasnost. Nakon toga igra Rijeke počinje padati što Zadrani koriste u 40. minuti. Surać je uputio centaršut s desne strane, na loptu je došao Jurić te je volejem s šesnaestak metara pospremio iza Tafre.

Riječani drugo poluvrijeme ponovno započinju agresivno. Već u prvom napadu Meštrović upućuje dobar centaršut s desne strane no udarac glavom Elvisa Brajkovića odlazi pokraj gola. Rijeka drži sve konce igre u rukama dok se gosti opredjeljuju za kontranapade. U 60. minuti u kontru su krenuli Surać i Zekić no Tafra je izlijetanjem na dvadesetak metara spriječio gostujuće vodstvo. Petnaest minuta kasnije Čaval izvodi slobodan udarac s 25 metara no lopta odlazi ravno u naručje Rogića. Minutu kasnije Zekić izvodi slobodni udarac na drugoj strani igrališta ali je i Tafra spreman. Posljednjih deset minuta gosti su u potpunosti zatvorili prilaze vratima do kojih su Riječani bezuspješno pokušali doći.

Rijeka odigrala vrlo dobru utakmicu, posebice prvih tridesetak minuta, poslije je tempo domaćina pao što je bilo i za očekivati s obzirom na loše uvjete igre. Domaćini imaju za čime žaliti jer su eventualnom pobjedom mogli uhvatiti priključak s grnjim domom hrvatske lige. Zadrani su iskoristili jednu od rijetkih prilika što su imali te su znali sačuvati za njih povoljan rezultat.