Zagreb - TŠK: Potop Topolovčana u Kranjčevićevoj

Alan Sinovčić • nedjelja, 23.09.2001.

Slika 1 od 1.

Zagreb je danas na svom igralištu pobijedio TŠK sa rekordnih 8:0. Da stvar bude uvjerljivija, Zagreb je do osam pogodaka došao u samo 52 minute u kojima su Olić sa četiri, te Hasančić i Franja sa po dva pogotka potpuno razbili goste iz Topolovca koji su od samog početka na terenu izgledali potpuno izgubljeno.

Zagreb je poveo već u trećoj minuti. Lovrek je probio desni bok TŠK-a, spustio loptu Hasančiću, on odmah ubacuje za Olića koji pogađa za rano vodstvo. Četiri minute kasnije novi pogodak Zagreba. Strijelac je Olić koji je glavom u gol pospremio Franjinu loptu nabačenu iz kornera. Nakon dvije neiskorištene prilike Lovreka i Franje, Hasančić je u 31. minuti povisio na 3:0. Franja je pucao sa dvadesetak metara, vratar gostiju je odbio loptu do Hasančića koji lagano pogađa. U 31. minuti Franja je prošao po lijevoj strani, ubacio za Hasančića koji postiže svoj drugi, a Zagrebov četvrti pogodak. Tada smo uspjeli zabilježiti i jednu priliku gostiju, Lovreković je u 38. minuti oštrim udarcem pogodio vratnicu. U sljedećem Zagrebovom napadu već je 5:0, i to nakon uobičajenog scenarija: Franja prolazi po lijevoj strani, ubacuje Hasančiću, on spušta Oliću kojem nije teško poentirati.

Drugo poluvrijeme počelo je napadima Zagreba. Olić je u 48. prošao kroz obranu gostiju, uposlio Franju koji neobranjivo puca pod prečku za 7:0. Četiri minute kasnije Olić je postigao svoj četvrti zgoditak odličnim udarcem sa ruba šesnaesterca. Nakon osmog Zagrebovog pogotka tempo igre je pao, i bilo je očigledno da i jedni i drugi samo čekaju posljednji sučev zvižduk.

Iako posljednjeplasirani TŠK možda nije pravo mjerilo, Zagreb je danas oduševio svojom brzom i jednostavnom igrom. Od teže katastrofe gosti su spašeni samo zahvaljujući očiglednom nedostatku motiva za igru Zagrebaša nakon 52 minute igre u kojima su potpuno potopili novog prvoligaša iz Topolovca.

Zlatko Kranjčar, trener Zagreba: "Moji igrači su odigrali sve što smo se dogovorili. Igrali smo brzo, jednostavno i disciplinirano. Nama je odgovarala činjenica da je TŠK tokom svih 90 minuta igrao otvoreno, što je otvorilo puno prostora našim napadačima. Prije utakmice sam se bojao da se moji igrači ne opuste, ali ispalo je odlično. Moglo je biti i više lopti u mreži gostiju da je Lovrek bio malo raspoloženiji."

Ivica Vidović, trener TŠK-a: "Tijekom cijelog proteklog tjedna na treninzima smo se pripremali za utakmicu protiv Zagreba, ali sve zamišljeno se raspalo već u prvih desetak minuta u kojima je Zagreb dao dva gola. Niti u jednom segmentu igre nismo mogli parirati Zagrebu, čak ni u borbenosti, što je moja najveća zamjerka igračima. Moja ekipa definitivno plaća danak neiskustvu. U dosadašnjem dijelu prvenstva igrali smo i protiv Hajduka i Dinama, ali mogu reći da je Zagreb ostavio najbolji dojam na mene."