SuperSport HNL, 30. kolo, 14.04.2024, 19:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 5.228
Suci: Dario Bel (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Dino Knez (Osijek)
Bruno Goda 84'
Rijeka

[VIDEO] Rijeka održava prednost nad Dinamom, Istra bez prave ideje

Branimir Korać • nedjelja, 14.04.2024.

Rijeka je i dalje na pet bodova prednosti nad Dinamom nakon što je odigrala dobru utakmicu u gostima u Puli, svladala je Istru 1961 s 2:0...

Velika očekivanja od dvoboja između Istre 1961 i Rijeke imali su navijači i jednog i drugog kluba, ali u prvom poluvremenu moglo se malo toga vidjet. Doduše Rijeka je imala vodstvo, ali ono nije došlo iz nekog velikog pritiska ili sjajne igre.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dapače, Istra je u prvih pola sata bila čak i bolji protivnik, imala je nekoliko solidnih situacija, a Rijeka je iz prve prave prilike povela.

Dosta problema Riječanima u prvih pola sata stvarao je Ekong, imao je i jedan sjajan juriš prema golu od svojih 30 metara, Marešić je odlično opalio iz slobodnjaka s preko 25 metara, još nekoliko ubačaja u 16 metara...

S druge strane Rijeka je dosta teško dolazila do kaznenog prostora domaćina, sve do 30. minute kada ponajbolji Riječanin danas, Marko Pjaca, na individualnu kvalitetu prolazi kroz obranu, ostavlja loptu za Fruka koji zabija za 1:0.

Pogodio je taj pogodak domaćina koji je do kraja prvog dijela ipak malo pao, Rijeka je preuzela kontrolu nad susretom i mirno je sačuvala vodstvo.

U drugi dio i jedni i drugi krenuli su čvrsto i agresivno, puno tvrđe nego u prvom poluvremenu.

Rijeka je imala sjajnu priliku za povećanje vodstva u dva navrata nakon centaršuta, prvi put Goda nije ugurao loptu u praznu mrežu, a drugi put Obregon je ipak bio malo prenizak na petercu.

Uslijedilo je razdoblje u kojem je Rijeka imala igru pod kontrolom, Istra je pokušavala nešto napraviti, ali nije imala niti kvalitetu, a niti raspoloženog igrača koji bi probio obranu gostiju.

U 82. minuti Rijeka je došla do drugog pogotka i potvrde pobjede. Ubacio je Petrovič iz kornera, Goda je bio na lopti i glavom je lijepo poslao u mrežu.

Do kraja susreta promjena nije bilo, Rijeka je rutinski došla do pobjede 2:0 i vratila se na plus pet pred Dinamom.