SuperSport HNL, 30. kolo, 14.04.2024, 16:30 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Fran Jović, Luka Pušić, Dario Kolarević; 4. sudac: Toni Dadić
1:2(1:2) Osijek
Anton Matković 19'
Ramon Mierez 42'
Osijek

[VIDEO] Hajdukove muke se nastavljaju, peti uzastopni poraz, Osijek slavio na Poljudu

Branimir Korać • nedjelja, 14.04.2024.

Hajduk je u dubokoj rupi i nikako se ne može iz nje izvući. Upisao je čak peti uzastopni poraz, ovaj put za to je zaslužan Osijek koji je slavio na Poljudu s 2:1...

Što god Splićani pokušaju, ne polazi im za rukom. Jure Ivanković debitirao je na klupi, promiješao postavu, ali Splićani su svejedno upisali poraz. Osijek je slavio s 2:1.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Osijek se dobro postavio i od početka je pokušavao nametnuti se, nije bio u podređenoj ulozi i Hajduk od starta nije imao lagan posao.

Prvu priliku ipak su imali domaćini kada je Trajkovski pobjegao i pucao iskosa, ali Kolić je dobro obranio da bi ubrzo Osijek stigao do vodstva.

Igrala se 19. minuta kada je Jurišić vukao napad, pucao s nekih 20 metara, lopta pogađa u blok i odbija se do Antona Matkovića, a on iskosa s 14-15 metara vrlo lijepo pogađa u suprotni kut za 1:0 gostiju.

Niti deset minuta Osijek je imao vodstvo, Hajduk se vratio u 28. minuti. Gosti su bili neoprezni i ostavili su previše prostora Brekalu koji je pobjegao po desnoj strani i onda ubacio za samog Trajkovskog na drugoj vratnici, a on lakoćom zabija iz blizine.

Činilo se da je Hajduk počeo lagano preuzimati inicijativu, međutim Osijek se uoči odlaska na odmor vratio u vodstvo.

U 42. minuti nakon gužve u 16 metara pucao je Guedes i napucao Krovinovića, lopta se od njega odbija do Miereza, a on iz prve sa 7-8 metara pogađa za novo vodstvo gostiju.

Početak drugog dijela nije donio nekakve pomake za domaćina, dapače, prve dvije prilike pripale su Osječanima.

Prvo je Pušić pucao s ruba kaznenog prostora, lopta prolazi desetak metara pokraju vratnice, a zatim Bukvić ne koristi sjajnu priliku.

U 62. minuti Mierez mu je prebacio loptu glavom, Bukvić je sam pred Buljanom, ali mladi vratar Hajduka skreće loptu u korner.

Ulaskom Perišića i Kalinić, Hajduk je odmah zaprijetio, upravo oni su bili ti koji su kreirali priliku, Perišić je u petercu tražio samog Sahitija, ali Kolić je u posljednji trenutak skrenuo loptu dovoljno da Sahiti otkliže u prazno.

Još bolju priliku imao je deset minuta kasnije Uremović. Nakon kornera Prpić je glavom prebacio na drugu vratnicu gdje je sam Uremović, ali nije uspio poslati loptu u mrežu s metra udaljenosti, nije je uopće uspio zahvatiti.

Gol je visio u zraku, a novu veliku priliku imao je Kalinić u 78. minuti, pucao je glavom, lopta pogađa vratnicu.

Na ulasku u sudačku nadoknadu dvije čudesne obrane Kolića. Prvo je obranio sjajan udarac Pukštasa glavom, lopta je došla do Sahitija, on je šalje na peterac za Kalinića, ali i njegov pokušaj Kolić brani.

Do kraja susreta promjena nije bilo i Hajduk je upisao nevjerojatni peti uzastopni poraz.