SuperSport HNL, 30. kolo, 13.04.2024, 17:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Ivan Starčević (Bjelovar)
Marko Bulat 87'
Dinamo

[VIDEO] Dinamo nastavio s pobjedama, Gorica nije imala šanse

Branimir Korać • subota, 13.04.2024.

Dinamo je uspješno odradio gostovanje u Velikoj Gorici. Slavio je s 2:0 golovima Sandra Kulenovića i Marka Bulata, a dojam je da je apsolutnom lakoćom kontrolirao susret.

U utrci za naslov prvaka koju vodi s Rijekom, Dinamu je apsolutno svaki bod bitan. Svaki kiks mogao bi biti koban i Modri si ga ne smiju dopustiti stoga su ozbiljno i dobro odradili posao te zasluženo uzeli sva tri boda. Goričani još mogu biti zadovoljni, pobjeda Dinama mogla je i trebala biti i uvjerljivija, realizacija mora biti bolja.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka je Dinamo imao potpunu kontrolu, a na prvi gol nije se dugo čekalo. U 13. minuti Martin Baturina sjajnim dodavanjem izbacio je Sandra Kulenovića u kontranapad, on se sjurio prema golu Banića i lako ga svladao.

Iako je Dinamo imao potpuno sve pod kontrolom, u 26. minuti doživio je blackout i Nevistić je morao spašavati. Gabriel Rukavina uzeo je loptu, vrlo lako se riješio Ristovskog i bio iskosa oči u oči s Nevistićem, ali nije ga uspio nadmudriti.

Odmah je Dinamo uzvratio svojom velikom prilikom, Gabriel Vidović dobio je loptu na desetak metara i gađa u donji kut, ali Krizmanić je u posljednji trenutak izbio u korner ispred gol linije.

U drugom dijelu Dinamo je odmah krenuo po drugi pogodak, htio je što prije otkloniti svaku dvojbu o pobjedniku. Prijetio je ponajprije preko Kulenovića koji je imao dvije situacije, no pucao je iz voleja preko gola i iskosa u vanjski dio mreže.

Promašaj utakmice stigao je u 68. minuti. Sučić je odradio odličan posao, donio loptu u 16 metara i onda idealno pronašao Kulenovića koji s desetak metara umjesti u praznu mrežu puca preko gola.

Kazna za promašaje ipak nije stigla. U 87. minuti Marko Bulat lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora podiže na 2:0.

Do kraja susreta promjena nije bilo i Dinamo je rutinski dovršio posao i upisao mirnu pobjedu.