Zrinski drži prvo mjesto, golijada u Pločama, Dugo Selo se spasilo u sudačkoj nadoknadi

Petar Jenjić • subota, 13.05.2023.

U poslijepodnevnom terminu odigrano je još pet utakmica 27. kola SuperSport Druge NL u kojima smo vidjeli dramatične završnice i nove pobjede nekih od vodećih ekipa...

Drugu uzastopnu pobjedu upisalo je Belišće koje je na domaćem terenu slavio protiv Hrvaca s 3:0. Golove su postigli Marko Gazić, Deni Stojanac i Silvio Anočić, čime su približili svoju ekipu na dva boda zaostatka iza današnjeg protivnika.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pravu golijadu vidjeli smo u Pločama gdje je Jadran sa 6:2 bio bolji od Međimurja. Gosti su vodili 1:0 i 2:1 golovima Ivana Težačkog i Petra Ratajeca, no poluvrijeme je zaključeno neriješenim rezultatom golovima Leonarda Petrovića i Davida Martića.

U nastavku susreta Petrović i Martić dodali su po još jedan gol, dok je dvostruki strijelac bio Nikola Marić. Jadran LP tako drži korak za Zrinskim i Sesvetama s tri odnosno dva boda zaostatka.

Dramatično je bilo i u Poreču gdje je Jadran kao domaćin odigrao 3:3 protiv Dugog Sela. Domaćin je vodio golovima Mate Ivetića i Noe Zulianija, da bi zaostatak smanjio Juraj Starčić. Do kraja poluvremena Jadran je poveo 3:1 golovima Mate Ivetića.

Rezultat se nije mijenjao sve do sudačke nadoknade. Prvo je u 91. minuti zabio Jacob Tarasenko, da bi tri minute kasnije iz penala poentirao Karlo Darojković.

U borbi za ostanak važnu pobjedu upisao je Grobničan koji je s 3:0 u gostima slavio kod Trnja i tako se s istim izjednačio na ljestvici s 28 bodova. Dvostruki strijelac bio je Dražen Pilčić, dok je jedan gol dodao Domagoj Prtenjača.

Sedmu uzastopnu pobjedu upisao je Zrinski Jurjevac koji tako drži prvo mjesto s bodom prednosti ispred Sesveta. U gostima kod Marsonije slavio je s 2:1.

Domaću momčad u vodstvo je doveo Selmir Mahmutović, da bi preokret gostiju napravili Ivan Lozić i Stjepan Salapić.