HT Prva liga, 29. kolo, 04.04.2022, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Kruno Šarić
Ibrahim Aliyu 90'+2'
3:1(0:1) Slaven Belupo
Ante Crnac 45'+1'
Slaven Belupo

Lokosi na pogon Dabre i Aliyua došli do preokreta i zaslužene pobjede na kraju kola

Matej Kačan • ponedjeljak, 04.04.2022.

Nogometaši Lokomotive upisali su pobjedu u posljednjem susretu 29. kola HT Prve lige. Lokosi su preokretom u drugom dijelu svladali Slaven Belupo...

Posljednji dvoboj 29. kola HT Prve lige odigran je na stadionu u Kranjčevićevoj gdje su nogometaši Lokomotive usprkos boljoj igri bili u zaostatku na poluvremenu, ali su ipak u drugom dijelu stigli do tri boda.

Heroj utakmice svakako je Marko Dabro. Sjajni je topnik Lokosa realizirao penal u drugom dijelu za 1:1, a onda je svojim drugim pogotkom donio domaćinu preokret i povratak na peto mjesto kojeg dijele s Goricom na 39 bodova.

Prvu pravu priliku na dvoboju za domaće je imao Josip Pivarić koji je bio u odličnoj situaciji na desetak metara, ali je bio neprecizan. Malo kasnije Mateo Marić puca točno u vratara, a prvu bolju šansu Slaven slaže tek u 29. minuti kad je nakon kornera Laušić pucao glavom, ali Milićević čisti s linije.

Najuzbudljivije je ipak bilo na kraju prvog dijela, prvo je Lukas Kačavenda potpuno sam slabo pucao, a u nadoknadi prvog poluvremena Slaven "ni iz čega" dolazi do vodstva. Lijepa je to akcija u kojoj je Laušić desno izbacio Bruna Bogojevića koji ubacuje, a glavom loptu posprema Ante Crnac.

No, odmah početkom drugog dijela Lokosi su izjednačili. U sudaru Kulenovića i Parackog sudac je vidio penal kojeg realizira Dabro u 48. minuti i imamo izjednačenje.

Nakon toga Lokomotiva je jurnula kako bi oplodila bolji momentum i igru u dotadašnjem dijelu susreta, ali pokušaji Dabre, Kačavende i Kulenovića ne nalaze cilj. Mladi Kačavenda imao je najbolju šansu u 60., ali je zatresao vratnicu.

U 68. Ibrahim Aliyu silovito puca iskosa, ali Sušak brani, no pomoći nema u 77. kad je Dabro dočekao loptu u 16 metara kojoj je let krivo procijenio Paracki te je zakucao u mrežu za preokret.

Do kraja je Lokomotiva provela u kontroli susreta, Slaven nije ozbiljnije zaprijetio u nastojanjima da izjednači pa je Aliyu zadao mat u nadoknadi kad je ostao potpuno sam na desnoj strani s nekih osam metara te je zabio za konačan rezultat i pobjedu Lokomotive.