HT Prva liga, 29. kolo, 03.04.2022, 19:30 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Fran Jović, Bojan Zobenica, Luka Pušić
0:0(0:0) Hajduk
Hajduk

Borbeno i bez pobjednika: Caktaš promašio kazneni udarac u prvom dijelu

Branimir Korać • nedjelja, 03.04.2022.

U Gradskom vrtu sastali su se Osijek i Hajduk, a u zanimljivom dvoboju pobjednika nije bilo. U prvom poluvremenu Mijo Caktaš nije realizirao kazneni udarac što je i bila najbolja prilika u ovom susretu...

Iako je Valdas Dambrauskas najavljivao hrabri i otvoreni Hajduk koji će imati intenciju kontrolirati susret, međutim nije se uspio nametnuti, Osijek je bio čak i bolji protivnik te bliži pobjedi.

S igračke strane očekivalo se više, još jedan tvrd dvoboj u kojem nitko nije preuzeo baš toliki rizik i razigrao se, a u cijeloj priči najviše je profitirao Dinamo koji je odmaknuo na vrhu ljestvice i još ima utakmicu manje.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo burno, a obilježile su ga VAR odluke koje su u konačnici išle na ruku Osječanima koji bi u protivnom bili oštećeni.

Prva situacija dogodila se u 17. minuti kada je Fran Jović dosudio kazneni udarac. Na loptu na 15 metara išli su Žaper i Krovinović, Krovinović je bio za nijansu brži i nakon kontakta pao. VAR je u konačnici pokazao kako nije bilo prekršaja i Jovićeva odluka je promijenjena.

U 30. minuti ponovno je Jović u prvom planu. Nakon dvoboja u 16 metara između Lovrića i Ferra, Lovrić pada, a Jović mu pokazuje žuti karton zbog simuliranja što je bio drugi žuti. Dok je Lovrić očajno hodao po terenu, pregledavala se snimka nakon čega je odluka promijenjena, Lovriću brisan karton i dosuđen kazneni udarac.

Loptu je uzeo onaj o kojem se puno pisalo tijekom tjedna, Mijo Caktaš, ali nije dobro pucao i lopta nije išla u okvir gola.

Osijek je tu propustio veliku priliku, najbolju uz onu iz treće minute kada je Mierez pobjegao Melnjaku, ali Kalinić uspio obraniti.

U drugom dijelu igralo se mirnije, nije bilo toliko uzbuđenja. Osijek je zaprijetio preko Miereza kada je lopta pobjegla Kaliniću, bilo je i ponešto udaraca izvana, ali pogodaka nije bilo.

Što se tiče Hajduka, on je tek u završnici počeo preuzimati malo više odgovornosti, ali u biti nije bilo posla za Ivušića, Splićani i kada su pucali, pucali su van okvira gola.

Završilo je 0:0, u Hajduku imaju više razloga za nezadovoljstvo igrom, a Osječani mogu biti nezadovoljniji rezultatom.