HT Prva liga, 29. kolo, 03.04.2022, 17:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Ante Čuljak, Vedran Đurak, Ivan Mihalj
Komnen Andrić 46'
Ivan Smolčić 82' (ag)
2:0(0:0) Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Ozbiljniji nastup u drugom dijelu dovoljan za pobjedu Dinama protiv Hrvatskog dragovoljca

Branimir Korać • nedjelja, 03.04.2022.

Dinamo je uspješno odradio svoj dio posla u 29. kolu HT Prve lige. Na Maksimiru je ugostio Hrvatski dragovoljac i upisao pobjedu 2:0...

Admir Bristrić
64'
16
Filip Braut
64'
28
Mario Veljača
64'
14
Marino Kukoč
87'
21
Zoran Alexander Cvetković
87'
Dragan Tadić

Vrlo loše prvo poluvrijeme i bolje drugo što se tiče Dinama u ovom dvoboju. Hrvatski dragovoljac može žaliti za nekim situacijama iz prvog dijela, kasnije je ostao i bez snage, sve teže je pratio ritam Modrih i nije mogao izbjeći poraz.

Nakon prvog poluvremena Željko Kopić nikako nije mogao biti zadovoljan, ponovno je to bilo jedno od onih jalovih izdanja kada Modri imaju posjed, ali nemaju prilike, a protivnik vreba iz kontranapada.

Nekoliko puta gosti su posijali paniku u Dinamovoj obrani, već nakon 20-ak sekundi imali su odličnu priliku za pogodak koju nije iskoristio Frigan, a kasnije su pokušavali i Karrica, Hodža, ali pogodaka nije bilo.

S druge strane Dinamo je zaprijetio preko Mišića, Špikića, ali ništa konkretno.

Drugo poluvrijeme bilo je druga priča. Dinamo odmah na početku drugog dijela dolazi do pogotka. Nakon što je Vulikić odlično izblokirao pokušaj Oršića, Majstorović je spašavao da lopta ne ode u korner, no samo je dodao za Bočkaja koji ubacuje u peterac gdje natrčava Andrić i lako zabija.

Vrlo brzo Dinamo je imao još jednu dobru situaciju, lopta se odbila na rub 16 metara do Oršića koji je dobro opalio, ali pucao je u vratara.

U nastavku je bilo dosta izmjena, a Dinamu su one donijele i konkretne stvari. Prvo je Emreli sjajno opalio izvana i stresao gredu, a onda je u 82. minuti Martin Baturina odlično prošao desnom stranom, ušao u 16 metara i tražio u sredini Oršića, ali ispred njega do lopte dolaze Šubarić i Smolčić od kojeg se ona odbija u mrežu.

Do kraja susreta Dinamo je rutinski držao stečenu razliku i upisao nova tri boda.