Europska liga, Kvalifikacije, 2. pretkolo, 26.07.2012, 20:30 h, Riga, stadion Skonta, gledatelja: 1.500
Suci: Libor Kovarik, Filipek, Mencl (svi Češka)
Skonto
Skonto
Alans Sinelnikovs 90'+3'
1:0(0:0) Hajduk
Hajduk

Bernard Jurišić • četvrtak, 26.07.2012.

Nogometaši Hajduka uspjeli su sačuvati prednost od 2:0 iz prvog susreta protiv Skonta u Rigi i u 3. pretkolu Europske lige čeka ga spektakl protiv milanskog Intera! Skonto je postigao pogodak u trećoj minuti sučeve nadoknade, no to im nije bilo dovoljno za prolaz...

Kristaps Blanks
62'
23
Alans Sinelnikovs
87'

Mišo Krstičević

Trener Mišo Krstičević poprilično je izmijenio momčad u odnosu na jedanaestoricu koju je poslao u boj u prvom susretu protiv Skonta. Milović je u obrani zamijenio Jonjića, a novaci su u početnih 11 bili i Stojanović, Luštica, Maglica i Mirko Oremuš.

Upravo je Oremuš u prvom dijelu bio najopasniji i najprobojniji igrač splitske momčadi, U dva je navrata probijao desni bok i pokušavao tražiti svoja dva napadača u sredini, no u oba je navrata vratar Malinš dobro reagirao na njegove ubačaje.

U 16. minuti Hajduk je bio vrlo blizu rješavanju latvijske priče. Vukušić je ubacio s desnog krila, Oremuš je skrenuo, a Caktaš odbio loptu prema domaćim vratima, no Malinš je izvadio loptu ispod grede i prebacio je u korner.

Tek oko 20. minute Skonto je počeo malo češće izlaziti prema Hajdukovim vratima. Međutim, osim dva oštra ubačaja Mingazova iz slobodnih udaraca koje je Blažević odbio, nisu domaćini stvorili ništa opasnije u splitskom kaznenom prostoru.

Oremuš je u sučevoj nadoknadi prvog poluvremena još jednom okomito prošao kroz sredinu i ljevicom pucao s 18 metara, no još se jednom vratar Malinš pokazao najboljim igračem Skonta. Hajduk je nakon prvih 45 minuta čvrsto držao pozitivan rezultat i milanski Inter u rukama.

Odmah nakon što se krenulo s centra u drugom dijelu Skonto je imao svoju najveću prigodu. Segundo je prošao po lijevoj strani i vratio povratnu loptu na desetak metara, tamo je bio Labukas, no njegov šut iz okreta Blažević je zaustavio.

No, nije latvijska momčad imala snage, ni ideje za žešći pritisak, opet se igra uglavnom vratila na sredinu. Mrežu su domaćini zatresli u 71. minuti, no s vanjske strane iz slobodnog udarca Mingazova, a dvije minute kasnije snažan udarac Ozobića s gotovo 30 metara iznenadio je Malinša, no uspio je domaći vratar smiriti loptu prije negoli je dohvati Vukušić.

Činilo se da će Hajduk mirno privesti utakmicu kraju, posebno nakon što su zavladali travnjakom oko 80. minute, pritisnuvši domaćine u njihov kazneni prostor.

No, ne može Hajduk bez drame. U trećoj minuti sučeve nadoknade Sinelnikovs je iskoristio trenutak nepažnje splitske obrane, ostao sam i zakucao loptu pod gredu za vodstvo Skonta. Uslijedilo su dramatične dvije minute u kojima su domaćini nagurali loptu u Hajdukov kazneni prostor, ali Blažević je u dva navrata otklanjao latvijske prijetnje i sačuvao Hajduku prolaz u 3. pretkolo.

Skonto je arhiviran, glave se usmjeravaju prema velikom Interu i milanskom San Siru!

• Obrisan korisnik28.07.2012. u 16:30
      jedna od najgorih hoces rec..Jesi gledao mog Dinama??e to je najgora..ilui medu top tri..Hajduk bar ima nekakvo,kakvo takvo opravdanje a to je stvarno mlada momcad di ce amplitude biti dosta cesta pojava,ali kakav izgovor ima Dinamo??Ima ekipu koja je ne znam ni sam koliko puta skuplja od... [više na forumu]
  • Torca-Dubrava28.07.2012. u 10:09
    dajte nam Inter-da se igramooooo..........
    Torca-Dubrava
  • Obrisan korisnik27.07.2012. u 15:05
    Tužni splitski bili
  • Obrisan korisnik27.07.2012. u 12:43
    u svakom slučaju jebeno će nam doć za koeficijent u europi , samo se sljedeći put nemojte pitat zašto izvučemo u 3.em pretkolu najjačeg protivnika
  • The Phantom27.07.2012. u 11:29