Četiri utakmice, četiri crvena kartona

Ivana Strahija • nedjelja, 22.08.2010.

Počela je nova drugoligaška sezona, a po prikazanom u prve četiri utakmice, možemo očekivati veliku borbenost na travnjacima. U četiri odigrane utakmice suci su podijelili čak četiri crvena kartona.

Velika Gorica je drugoligašku sezonu počela kao iz bajke, visokom pobjedom od 4:0 nad protivnicima iz Mosora, verzirane drugoligaške ekipe. Na noge su domaćini u crveno-crnim dresovima gledatelje prvi puta digli u sedmoj minuti, kad je Konjević odlično iskoristio ubacivanje Celčića. Do 2:0 su Goričani stigli s bijele točke, nakon prekršaja Žrnovničana nad Dvornekovićem. Upravo je on u 45 minuti i realizirao taj kazneni udarac.

Dvorneković je nastavio s vrhunskom igrom i u drugom poluvremenu, a u 53. minuti namješta loptu za pogodak Konjevića za 3:0. Za konačnih 4:0 akcija i opet kreće od Dvornekovića, lopta je ovog puta bila za Peka, kojem je ostalo realizirati pogodak. Treba još spomenuti da je Mosor od 60. minute igrao s igračem manje, jer je nakon drugog žutog kartona isključen Juras.

Vezane vijesti

U Imotskom remi bez golova, ali solidna nogometna predstava, posebno za Sinjane koji su s teškog gostovanja donijeli bod u prvom kolu. Znalo je to nagraditi tridesetak navijača koji su s Junacima pristigli u Imotski.

U Solinu su domaći upisali tri boda, iako su se Međimurci nadali da će uspjeti otrgnuti nešto na strani, nakon što su tijekom priprema prolazili svakovrsne nedaće. Presudio je međutim jedan, ali očito vrijedan, gol Solinjanina Čelikovića u 23. minuti.

Zanimljivo je što su već od 22. minute Međimurci igrali s igračem manje, nakon što je Celišćak u tom kratkom razdoblju uspio dobiti čak dva žuta kartona, za prigovor sucu i za preoštar start. I domaći je Čubrilo isključen, no on u 80. minuti. Kako je k tome sudac Florijančić dodijelio još pet žutih kartona, jasno je da se igrala tvrda utakmica.

No, još je više kartona podijelio sudac Pejin u Suhopolju, gdje je u goste stigao novi drugoligaš Dugopolje. Čak pet žutih kartona dobili su domaći, dva gosti, koji su imali i isključenog igrača. Kod Dugopolja je na rano tuširanje poslan Rajčić u 79. minuti.

Tek kad su ostali s devet igrača u polju Dugopoljci su smanjili rezultat na 2:1, golom Balića u 84. minuti, no domaći su prije toga dvaput pogodili u mrežu iza Smodlake, oba je puta strijelac bio Majstorović, u 29. i u 75. minuti.

Ostala četiri susreta igraju se u nedjelju.