Sesvećanima ni u Drugoj ligi

Ivana Strahija • ponedjeljak, 23.08.2010.

Croatiji iz Sesveta ne ide dobro ni u 2. HNL, ako ćemo suditi po prvom kolu i porazu od Rudeša. Visoku pobjedu upisalo je Lučko protiv Vukovara.

MV Croatia uspjela je na domaćem travnjaku dostići negativni rezultat protiv HAŠK-a i ostaviti bod u Vinkovcima. Susret dvaju debitanata pogotkom je u 32. minuti otvorio Tolić, a domaći je Gavranić uspio postaviti rezultat na 1:1 u 51. minuti. Uvođenje Gavranića umjesto Ćubela pokazalo se tako najboljim potezom utakmice trenera Zovka. Domaći su mogli upisati i puni plijen, da su iskoristiti dosuđeni im penal u 53. minuti susreta.

Croatia Sesvete ni u Drugoj ligi ne pobjeđuje, bodove je ostavila kod gradskog rivala Rudeša. Utakmicu igranu na Sigetu domaći su dobili s dva pogotka, Eterovića i Tadića, i to u prvom poluvremenu susreta.

Vinogradar je s identičnim rezultatom svladao Pomorac, no Mladinjani su od 27. minute imali igrača više jer je tada isključen Pomorac Tadejević. Golove za pobjedu postigli su Radas i Jalšovec, u 55. i 74. minuti utakmice. Iako je susret bio dinamičan, svakako mu je nedostajalo kvalitete. Također, u 48. minuti susret je moga krenuti sasvim drugim smjerom da je glavni sudac Knez dosudio kazneni udarac za goste, pitanje je kakav bi bio konačni rezultat.

U susretu Lučkog i Vukovara nije bilo ni malo dvojbi oko pobjednika. Lučko je s četiri gola bilo i preuvjerljivo, a momcima trenera Davora Rupnika ostaje da iz toga nešto nauče i spremniji dočekaju drugo kolo. Golove za Lučko postigli su Fuček u 22. i Rak u 46. minuti, zatim je trebalo čekati završnicu za ponovnu promjenu rezultata. Mirovanje mreža prekinuo je iz penala Džaja u 85. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Lončar u 89. minuti.