Zasjao Pilepić

Vedran Babić • nedjelja, 18.04.2010.

Predvođeni raspoloženim Franom Pilepićem košarkaši Svjetlost Broda su u dvoboju osmog kola Lige za prvaka na svom parketu bili bolji od Vrijednosnica OS Darde i stigli do druge pobjede.

Čak i bez pripomoći važne karike Petra Ćosića Svjetlost je pobjednički prošla neugodan okršaj s Dardom. Prvenstveno zahvaljujući 20-godišnjem Franu Pilepiću domaćini su slavili, a spomenuti mladić Baranjcima je ukrcao 32 koša.

Rutiner Zvonimir Ridl odveo je goste do prvog opipljivijeg vodstva 16:10 u prvoj četvrtini, a nešto kasnije isti igrač je tricom postavio najvećih 23:14. Kvalitetna igra Darde trajala je do 13. minute i prednosti 33:26. Tada su domaćini preko Pilepića, Karlovića i Raiča serijom 12:0 poveli s pet razlike. Ipak, do poluvremena je ponovno Ridl proradio i na njegovim krilima Darda je na odmor otišla s minimalnom prednošću 48:47.

Da utakmica neće završiti na dobro za goste moglo se naslutiti u trećoj četvrtini kada je Svjetlost pretvorila zaostatak 52:51 u prednost 61:54. Nešto kasnije Pilepić je s nekoliko uzastopnih koševa povisio na 69:58 i bilo je jasno kako će Darda teško do pobjede. Gosti više nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti domaćinu, a najbliži su bili u dva navrata na šest razlike.