Cibona lako u Trogiru

Branimir Korać • nedjelja, 18.04.2010.

Košarkaši Cibone nisu imali nikakvih problema u Trogiru te su upisali novu pobjedu u Ligi za prvaka. Domaćina su porazili 95:72, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija...

Dobro poluvrijeme Trogira u Zagrebu upozoravalo je Cibose ikako se ne smiju opustiti. Možda su tek u početnoj fazi susreta imali problema, ali kada su zaigrali ozbiljnije i prednost je brzo stvorena. Na kraju su mogli slaviti i uvjerljivije od konačnih plus 23 u susretu koji im je poslužio i kao generalna proba za Final Four NLB lige.

Prva četvrtina trogirskog dvoboja protekla je u posve izjednačenoj igri. Nijedna momčad nije se uspjela odvojiti, domaćin je bio šuterski vrlo raspoložen te s tricom 4/4 držao Cibonu u neizvjesnosti pa su tako Cibosi nakon prve dionice imali tek malih 22:20.

Tek sredinom druge četvrtine Cibona po prvi put stvara nešto osjetniju razliku i to nakon trice Trohe i zakucavanja u kontri Gordona kada bježi na 35:29. Vrlo brzo dostižu i dvoznamenkastu prednost kada u 17. minuti nakon trice Vukušića odlaze na 43:33 i polako odvode susret u željene vode.

Igra Trogirana od sredine druge četvrtine posve se raspala, Cibona je ukupno napravila seriju čak 27:5 u svega pet minuta te je na poluvrijeme otišla s već vrlo visokih 57:34. Domaćin nije previše spustio postotak šuta u tom razdoblju koliko je povećao broj izgubljenih lopti, a njih ukupno 11 momčadi poput Cibone itekako kažnjavaju.

Nakon prvog poluvremena Cibona je već imala devet igrača upisanih u listu strijelaca i nitko među njima nije ubacio manje od četiri poena dok su se kod domaćina izdvojili tek Delaš s 12 i Drezga s devet poena, a Toni Bizaca ostao je na nuli.

U nastavku susreta nikakvih promjena nije moglo biti. Cibona je prekvalitetna momčad da bi prokockala takvu prednost ili zakomplicirala rezultat. Rutinski je otišla do pobjede 95:72.

Rutinska pobjeda Zagrepčana koji su krajem prvog poluvremena zaigrali ozbiljnije dok je ostatak susreta bio odrađivanje posla.

Najbolji kod Cibone bili su Jamont Gordon sa 16 poena i raspucani Robert Troha s 15 poena i to sve iza linije za tri poena. Kod domaćina Luka Drezga je ubacio 20 poena (6/8 za tricu) dok je Ante Delaš dodao 18 uz osam skokova.