Cedevita šokirala Zagreb

Edvard Burić • nedjelja, 18.04.2010.

Gradski derbi između Zagreba CO i Cedevite protekao je u izuzetno borbenoj igri u kojoj je Cedevita većim dijelom gubila, ali se nije predavala i malo po malo stigla i prestigla Zagreb za konačnih 72:80...

U Trnskom su Zagreb i Cedevita odigrali izuzetno zanimljivu i borbenu utakmicu u kojoj su gosti iz zapadnog dijela grada slavili te tako napravili još jedan korak naprijed prema samom vrhu hrvatskog prvenstva. Ovom su pobjedom na najbolji način poslali pozivnicu svojim navijačima da dođu u što većem broju u srijedu kada će se ponovno susresti isti protivnici, ali ovog puta u Sutinskim vrelima.

Momčadi su u utakmicu ušle prilično dekoncentrirano, ali i borbeno. Već u prvoj minuti vidjeli smo verbalni sukob na relaciji Opačak-Mulaomerović, a na prve koševe smo čekali 2 i pol minute. S linije slobodnih bacanja poentirao je Štimac. Prvi koš iz igre i prve koševe Cedevite postiže Kaštropil nakon skoro četiri minute (2:2).

Izuzetno nervozna i šuterski neprecizna četvrtina otišla je na stranu Zagreba koji je od 7:7 napravio seriju 7:0 koševima Štimca, Žorića i Babićevom tricom u posljednjoj sekundi prve četvrtine.

Druga četvrtina je protekla u boljem šuterskom izdanju obiju momčadi. Raspoloženi Mulaomerović postavio je najvećih 19:10, ali mu je s druge strane istom mjerom uzvratio Petrović. Zagreb je držao prednost, a Cedevita se borila da je što više smanji. Kada je Mulaomerović zabio za 31:23, a Rudež izgubio loptu izgledalo je kao da će Zagreb prvi puta otići na dvoznamenkastu prednost.

Ipak, Rudež je samo nekoliko sekundi nakon što je izgubio loptu istu i osvojio uzevši je Mulaomeroviću i smanjio na 31:25. Do kraja poluvremena Mulaomerović ponovno zabija, Cedevita koševe postiže preko Andersona i na veliki odmor se odlazi s 37:32.

Rudež i Krasić tricom vraćaju stvari na početak (37:37), ali im odgovara Štimac s "dva plus jedan". Žorić potom zakucava za 42:37, Rudež zakucava na drugoj strani, Simon postiže koš, a onda Krasić tricom smanjuje na 44:42. Potom Zagreb radi seriju i tricom Krstića povećava prednost na 51:42. Minutu odmora kojom pokušava zaustaviti Zagreb uzima strateg Cedevite Slobodan Subotić. Mulaomerović prvi puta postavlja dvoznamenkastu prednost (54:44), ali Rudež i Anderson opet vraćaju nadu gostima iz Podsuseda (54:49). Treći dio završava 58:54.

Rudež sjajno blokira Žorića i omogućava Opačku da tricom smanji rezultat na 58:57. Rudež tricom postavlja prvo vodstvo Cedevite (58:60), a Mulaomerović iz drugog pokušaja za tri u istom napadu vraća prednost na stranu Mrava (61:60). Rudež tricama uz pomoć Krasića postavlja najveću prednost za Cedevitu (63:70, pet minuta do kraja) kojom tjera trenera Zagreba Bajramovića na minutu odmora.

Baždarić slobodnim bacanjima nastavlja seriju Cedevite za 63:72, Zagreb malo smanjuje, ali Cedevita prvi put vodi za deset - 77:67. Do kraj je Cedevita u potpunosti iskontrolirala utakmicu i ostvarila veliku i značajnu pobjedu u Trnskom. Ovom pobjedom Cedevita je napravila još jedan korak prema samom vrhu hrvatskog prvenstva pred doigravanje.

Cedevitu su do pobjede vodili Damjan Rudež i Marino Baždarić. Rudež je postigao 26 koševa (3/5 za dva, 6/10 za tri), a Baždarić ga je slijedio s 15 koševa, 13 skokova i devet asistencija. Za Zagreb CO najbolji Mulaomerović s 22 koša i Štimac s 19 postignutih koševa.