Darda izdržala poluvrijeme

Branimir Korać • subota, 03.04.2010.

Zadar je autoritativno odradio gostovanje u Baranji. Vrijednosnice su bile ravnopravan protivnik 20 minuta, međutim u drugom poluvremenu Zadar je pokazao kvalitetu više...

Zadar je u Dardu otputovao u ne baš najboljem raspoloženju. Uoči odlaska na istok Hrvatske pred autobusom se nije pojavio Trent Plaisted koji je odbio putovati za Dardu zbog neisplaćenih dugovanja. Kakve će daljnje sankcije prema Plaistedu biti i hoće li ih uopće biti, znat će se tijekom narednog tjedna.

To je svakako utjecalo na igrače koje je čekao dugačak put i odigravanje susreta protiv motiviranog i potencijalno neugodnog protivnika s nizom iskusnih igrača. Međutim, Danijel Jusup i njegova momčad ipak su pokazali kvalitetu više te je Zadar upisao očekivanu pobjedu 94:76.

U prvih deset minuta obje momčadi pokazale su zavidne šuterske mogućnosti, a nakon obostrane kanonade trica u završnici Zadar je otišao na odmor s prednosti 30:26. Prvih deset minuta obećavalo je susret s velikim brojem poena, međutim već u drugoj četvrtini igrači su se malo "ohladili".

Zadrani su dosta dobro otvorili to razdoblje igre te poveli sredinom četvrtine i s devet poena razlike da bi se Vrijednosnice prvenstveno zahvaljujući Kroli vratili na za njih puno ugodnijih tri poena zaostatka.

Prvo poluvrijeme završeno je s vodstvom Zadra 46:41 da bi raspoloženi Car i Ružić odmah na ulasku u treću četvrtinu odvojili Zadrane i odveli ih na 60:49. Tu se igra domaćina počela posve raspadati, tek sporadični pokušaji veterana Ridla nisu bili dovoljni i Zadar je imao na kraju četvrtine visokih 75:54.

Sve je bilo jasno. Gosti su već tada osigurali prednost i domaćinu je u završnih deset minuta preostalo tek smanjiti ogroman zaostatak. Do kraja su uspjeli zaostatak smanjiti tek na konačnih minus 18.

U zadarskom sastavu Tomislav Ružić je ubacio 23 poena uz osam skokova dok je Marko Car dodao 17 poena (5/7 trica). Kod domaćina Zvonimir Ridl je ubacio 24 poena uz osam skokova, a Ivan Krolo je dodao 13 poena i šest skokova.