Cedevita spremna za velike stvari?

Branimir Korać, Edvard Burić • subota, 03.04.2010.

Cibona se na gostovanju u Podsusedu kod Cedevite nije proslavila. Domaćin je odigrao jako dobru utakmicu i na kraju upisao visoku pobjedu 89:74. Tijekom susreta konstantno su vodili i tako su pokazali kako su spremni za borbu možda i za naslov prvaka...

Košarkaši Cedevite u derbiju četvrtog kola Lige za prvaka košarkaša ugostili su Cibonu i nanijeli joj relativno visok poraz 89:74. Velimir Perasović nikako ne može biti zadovoljan igrom svojih igrača, posebno činjenicom da su primili 89 poena.

Većim dijelom susreta domaćin je imao visoku prednost da bi se Cibona u trećoj četvrtini uspjela probuditi i vratiti u utakmicu. Međutim završnica je ponovno pripala raspoloženom domaćinu koji kažnjava svaku pogrešku "Cibosa" i odlazi do pobjede.

Već od početka utakmica moglo se vidjeti da Cedevita misli ozbiljno. Bogdanović je prvi i posljednji put doveo Cibonu u vodstvo kod početnih 2:0, a sve ostalo je bilo na strani Cedevite. Opačak i Žižić pred kraj prve četvrtine dižu prednost na 21:9. Cibona košem Bogdanovića, a onda i tricom Andrića ipak smanjuje na 21:14 za kraj prvih deset minuta.

LOPTA

Do kraja prvog poluvremena ostalo je još 6,5 sekundi. Lopta je otišla izvan granica igrališta i "sakrila" se ispod reklame. Nastala je strka, ali lopte nigdje. Ipak su je nekako pronašli i Cibona je dobila priliku krenuti u napad s centra. U tom napadu lopta se više nije sakrila već su je igrači Cibone izgubili. To je u posljednjoj sekundi kaznio Ricardo Marsh za 44:29.

Drugu četvrtinu Cedevita igra furiozno, napadački precizno, a u obrani čvrsto i borbeno. Košem Rudeža domaći imaju velikih plus 18 (34:16). Visoku prednost održavaju do 37:22, a onda Cibona s četiri koša Marka Tomasa i kontrom Bogdanovića malo smanjuje (37:28). Cedevitu to ne izbacuje iz takta, čak štoviše, odgovaraju novom serijom i na poluvrijeme odlaze s 44:29.

Treći dio i jedni i drugi igraju brzo, Cedevita početak četvrtine odgovara napadački kvalitetno, ali što se treći period bližio kraju to je i Cibona bila bliže. Gordon vuče Cibonu za samo minus četiri poslije 30 minuta (61:57).

Posljednju četvrtinu Cedevita izgleda svježije, Cibona ne može pratiti ritam i prednost je opet dvoznamenkasta. Tri minute prije kraja Anderson zabija tricu i gasi nadu gostima za preokret (81:67). Do kraja je razlika još malo povećana te je tako Cibona doživjela prvi poraz u ovogodišnjoj Ligi za prvaka (89:74). Cedevita je utakmicu odigrala znatno kvalitetnije i u potpunosti nadigrala renomiranog gosta. Omjer u skokovima (37:29) i u asistencijama (17:10) dovoljno govori kakvu smo utakmicu gledali u Sutinskim vrelima.

Kod Cedevite su se istaknuli Andrija Žižić sa 17 poena i devet skokova te Marino Baždarić s 15 poena i osam skokova. Kod Cibone Jamont Gordon je ubacio 22 poena, većinu u drugom poluvremenu, a Marko Tomas dodao je 16 poena i osam skokova.