Zagreb se mučio sa Zabokom

Branimir Korać • subota, 03.04.2010.

Četvrto kolo Lige za prvaka košarkaša donijelo je u Trnskom dvoboj Zagreba i Zaboka. "Mravi" su se mučili više nego što se to očekivalo i na kraju su slavili 86:79 što dovoljno govori koliko su gosti bili ravnopravan protivnik...

Zagreb je u susretu sa Zabokom očekivao lagan posao i komotnu pobjedu. Međutim Zabočani su bili sve samo ne lagan protivnik. Već su protiv Cibone pokazali kako mogu biti neugodni ako ih se ne shvati ozbiljno, no očito Zagrebaši nisu previše razmišljali o toj utakmici.

I ovu utakmicu su propustili Krunoslav Simon i Damir Mulaomerović, međutim i bez njih su domaćini slavili.

U prvoj četvrtini su Štimac i Žorić odigrali ključnu ulogu u stvaranju prednosti. Pred sam kraj četvrtine Zagreb se uspio odvojiti na 26:15 i prvi put dostići dvoznamenkastu prednost, međutim već do kraja četvrtine Zabočani su malo smanjili zaostatak serijom 6:2.

Očekivalo se kako će se u drugih deset minuta nastaviti u istom ritmu, međutim gosti su zaigrali bez kočnice i sredinom četvrtine preokrenuli rezultat. Serijom 9:2 nakon trice Vedrana Nakića Zabok je u 17. minuti stigao do vodstva 43:42 da bi isti igrač novom tricom podignuo Zabočane na noge davši im vodstvo 46:42. Na poluvrijeme se ipak otišlo s vodstvom Zagreba 47:46.

U drugom dijelu se nastavila muka po domaćina. Još sredinom treće dionice Zabok je bio u vodstvu i imao 62:59 da bi Pankracije Barać odradio dobru solo dionicu i serijom 8:0 napravio preokret.

U tom kriznom razdoblju igre Zaboka Zagreb je početkom posljednje četvrtine došao na 76:64 i tu prelomio utakmicu. U 36. minuti domaćin je imao najviših 84:69 da bi Zabočani do kraja susreta napravili seriju 10:2 i smanjili na pristojnih sedam poena zaostatka.

Kod Zagreba prva imena bili su Luka Žorić s 21 poenom i šest skokova te Pankracije Barać i Andrej Štimac s po 17 poena. Kod Zaboka Ante Krapić je ubacio 17 poena uz 11 skokova dok je Vladimir Kuljanin dodao 12 poena i devet skokova.