Euro 2010., Glavna runda, Skupina II, 2. kolo, 26.01.2010, 20:15 h, Innsbruck, Olympiahalle
Suci: Abrahamsen / Kristiansen (Norveška)
Poljska
Poljska
35:34 Češka
Češka

Poljska sretno do pobjede

Željko Kubatka • utorak, 26.01.2010.

Poljaci su minimalnom i sretnom pobjedom protiv Češke osigurali bodove s kojim su se sasvim približili polufinalu Eura 2010. U utakmici u kojoj nije bio poznat pobjednik do zadnje sekunde Česi su se pokazali kao tvrd orah za favoriziranu Poljsku...

UKUPNO34120/03

U izjednačenom prvom poluvremenu niti jedna reprezentacija nije uspjela napraviti prednost i zalihu golova koja bi joj garantirala mirno drugo poluvrijeme. Češka je ponovo igrala svojom, sada već prepoznatljivom, brzom igrom i efikasnim kontrama preko Jiche i Sklenaka, a nasuprot su bili efikasni Bielecki, Jurecki i Jurasik.

Dobro je počeo Bielecki i nebeskim skokovima i golovima sa 9-10 metara u početku je održavao minimalnu prednost Poljske, a golom u osmoj minuti drugi put ih doveo do dva gola prednosti (7:5). Sve to s dva brza gola Vrany i Jicha dovode na početak.

U zadnje četiri minute se ulazi s dva gola prednosti Poljaka. Češki izbornik Martin Liptak uzima minutu odmora. Što je Liptak rekao svojim rukometašima ne znamo, ali što god bilo, učinkovito je djelovalo. Naime, prvi dio završava minimalnom prednošću Češke 19:18, zahvaljujući golovima Viteka, Sklenaka i Sobola.

Nakon odmora ponovo se nastavlja igra mačke – Poljske i miša – Češke. Obrane i golmani su lošiji dio timova i golovi se nižu na obje strane. U 48. minuti Poljska konačno uspijeva doći do tri gola prednosti, ali uporni Česi i to dostižu pa golom Kubesa prestižu, Češka vodi 32:31.

Poljaci ponovo rade preokret i u zadnjoj minuti imaju dva gola plusa, no Česi preko Vranya smanjuju. Poljska pet sekundi prije kraja gubi loptu, a Galia pokušava iz svog polja postići zgoditak što poljski golman Szmal sprječava. Dva velika boda za Poljake s kojima su polufinale sasvim blizu. Karol Bielecki za Poljsku i Filip Jicha za Češku bili su najbolji sa po sedam zabijenih golova.