Euro 2010., Glavna runda, Skupina II, 2. kolo, 26.01.2010, 16:15 h, Innsbruck, Olympiahalle

Mihaela Bradovski • utorak, 26.01.2010.

Aktualni svjetski prvaci susret sa Slovenijom završili su s uvjerljivih devet pogodaka prednosti, no tok dvoboja, pogotovo njegovo prvo poluvrijeme ne mogu sugerirati na to da su imali lagan posao. Izvandredni Guigou maksimalno je iskoristio jedno isključenje Slovenaca i momčadi osigurao prvu pravu prednost koju su iskustvom bez problema pretvorili u pobjedu...

UKUPNO37181/20

Slovenija i Francuska odigrale su vrlo izjednačeno i sadržajno prvo poluvrijeme. Preokreta je bilo nekoliko, no niti jedan sastav nije uspio stići do više od dva pogotka prednosti. Na nesreću Slovenaca Omeyer je već u četvrtoj minuti obranio nekoliko njihovih pokušaja za redom i upravo su on, te jedino isključenje u tom periodu donijeli Francuskoj 7:5 vodstvo u 12. minuti.

No već u idućim minutama igrači Zvonimira Serdarušića vratili su rezultat u egal, a posebno je atraktivna bila 14. minuta u kojoj su postignuta čak tri pogotka, dva sa slovenske i jedan s francuske strane. Karabatić i društvo u napadu lako su trošili lopte pa Slovencima nije bilo teško stići do vlastite prednosti od dva pogotka. Igrala se 21. minuta, a zasluge za preokret idu prije svega preciznom Kavtičniku sa sedam metara (4/4).

Od 23. minute i rezultata 13:13 igralo se pogodak za pogodak, uz nekoliko pravovremenih izlazaka vratara, ali i brzih i atraktivnih pogodaka. No Francuska se u nastavku odlučila po prvi puta na ovom prvenstvu postaviti autoritativno i prva prednost koja je otišla na više od četiri pogotka rutinski je zadržana do kraja.

Nastavak je otvorila obrana Škofa, ali i neuspjeli cepelin na drugoj strani i to je dugo, dugo bilo sve od slovenskih reprezentativaca. U 35. minuti pri rezultatu 21:19 Slovenci zarađuju drugo isključenje, a Guigou (10/10) uzima sve u svoje ruke i bez milosti za protivnika svoju momčad odvodi na tri prednosti. Abalo u istoj minuti povisuje na četiri razlike i susret se naglo okreće u korist iskusnijeg sastava.

Kavtičnik je u 39. minuti postigao 20 pogodak svoje momčadi nakon sušnog perioda od šest minuta. U posljednjih 15 minuta igre Francuzi, po treći put, ulaze s igračem više i to im donosi novo povećanje prednosti (23:28), baš kao i ono četvrto Slovenije u 50. minuti (23:30).

Škof je minutu kasnije upisao dvije sjajne obrane no ipak prekasno za povratak u susret. U 55. minuti pobjednički je sastav prvi puta stigao do velikih devet pogodaka prednosti, a Karabatić je posljednjim pogotkom na susretu istom razlikom zapečatio dvoboj.

Osim stopostotnog Guigoua koji je susret završio s deset postignutih pogodaka, u redovima Francuske dobar su nastup imali i Daniel Narcisse (5) te Omeyer s 17 obrana. U slovenskom sastavu ponovno je iskakao Luka Žvižej (6), koliko je postigao i Kavtičnik od čega četiri s linije sedam metara. Gorazd Škof u odlučujućim trenucima nije upisao obranu, a i susret je završio s ispodprosječnih osam obrana.