Euro 2010., Glavna runda, Skupina II, 2. kolo, 26.01.2010, 18:15 h, Innsbruck, Olympiahalle

Borna Rupnik • utorak, 26.01.2010.

Rijetko se koja momčad može pohvaliti rutinskom pobjedom nad Nijemcima, no Španjolci su strpljivo izgradili potrebnu prednost u prvom poluvremenu i mirno je sačuvali do kraja susreta...

UKUPNO25112/36

Španjolskoj rukometnoj reprezentaciji nasušno je trebala pobjeda ukoliko žele ostati u utrci za polufinale. Do nje su došli pokazavši protiv neraspoložene Njemačke - sasvim dovoljno.

Naime, izabranici Heinera Branda nisu čak nijednom poveli, a nakon uvodnih 1:1 cijelo su vrijeme bili zaostatku koji je do odlaska na odmor narastao na solidnih 14:9 za Španjolce. Posebno su raspoloženi pred njemačkim vratima bili Victor Tomas i Alberto Entrerrios.

U nastavku - sve po starom. Rastrošni Cristian Malmagro (13 udaraca za samo 3 gola) povisio je u 34. minuti na 17:10, a potom je Furija samo na svaki njemački gol odgovarala svojim i brzo je postalo jasno tko će uzdignutih ruku napustiti teren u Innsbrucku.

Završnih desetak minuta obilježili su Juan Antonio Garcia i Uwe Gensheimer, koji su - svatko u svojoj ekipi - igrali simultanke i postigli po četiri pogotka u nizu za završnih 25:20 i produžetak španjolske nade.

Njihove je strijelce nakon 60 minuta predvodio Tomas sa šest pogodaka, pet je dodao Garcia, a po četiri Aguinagalde i Entrerrios. Vratar Jose Javier Hombrados proveo je među vratnicama cijelu utakmicu i skupio 11 obrana.

Uwe Gensheimer bio je najefikasniji Nijemac (pet golova, dva iz sedmerca), pri čemu nije promašio niti jednom, a Torsten Jansen zabio je četiri (također dva sa sedam metara). Vratari Johannes Bitter i Silvio Heinevetter nisu uspjeli nadmašiti Hombradosa ni kada se njihov učinak zbroji.

Nijemci su se ovim porazom oprostili od borbe za medalje, dok Španjolsku u četvrtak čeka okršaj s našim slovenskim susjedima.