Euro 2010., Glavna runda, Skupina II, 1. kolo, 24.01.2010, 20:30 h, Innsbruck, Olympiahalle

Željko Kubatka • nedjelja, 24.01.2010.

Česi su još jednom dokazali da nema slabih reprezentacija na Europskom prvenstvu, iznenadili su Slovence i zasluženo osvojili prva dva boda u skupini II…

UKUPNO37184/56

Sve do desete minute igralo se ravnopravno. Slovenci su pokušavali dugim i sporim napadima probiti češku obranu i svladati golmana Petra Stochla, a onda slijede golovi Češke kao po traci. Osam minuta i osam golova čeških rukometaša. Pokušao je Noka Serdarušić prekinuti češki niz uzimajući time out, no bezuspješno.

Zorman postiže gol nakon osam minuta sušnog perioda Slovenaca, a Vrany i Jicha podižu prednost na velikih 16:7. I Mickal se pridružuje s dva zadnja gola u prvom dijelu najboljem strijelcu Češke Filipu Jichi, koji je postigao sedam golova u prvih 30. minuta. Poluvrijeme završava s dvije obrane Štochla čistih zicera Slovenaca koji niti to nisu uspjeli realizirati.

Drugi dio počinje kako je prvi završio, još jednom obranom češkog vratara, već jedanaestom u 31. minuti igre. U narednih deset minuta ništa se značajno ne mijenja i dalje Slovencima ništa ne uspijeva i Češka prvi put ima deset golova prednosti 30:20 poslije gola Sklenaka i dva Filipa.

U zadnjih deset minuta rukometaši Noke Serdarušića s dvije serije su bili blizu dostizanja prednosti. Kavtičnik postiže četiri i Zorman dodaje jedan za smanjenje na -3. Česi uzvraćaju s tri gola i imaju +6 u zadnje tri i pol minute.

Sve što su dobro napravili u prethodnih 57 minuta Česi su skoro ispustili, Slovenci postižu četiri gola i minutu do kraja imaju -2. Imaju i priliku za smanjenje na -1, ali se ponovo ispriječio Stochl. Česi ne koriste zadnji napad i sa zvukom sirene počinje veliko slavlje u Olympiahalle u Innsbrucku.

Češka je uspjela iznenaditi reprezentaciju naših zapadnih susjeda brzom i efikasnom igrom s raspoloženim strijelcima Filipom Jichom i Janom Filipom, te odličnim golmanom Petrom Stochlom koji je imao 18 uspješnih intervencija. Bude li Češka nastavila s ovakvim igrama mogla bi još koji put iznenaditi, a Slovencima ostaje izboriti se u naredna dva susreta za što bolji plasman, no od polufinala se mogu oprostiti.