Euro 2010., Glavna runda, Skupina II, 1. kolo, 24.01.2010, 18:30 h, Innsbruck, Olympiahalle

Željko Kubatka • nedjelja, 24.01.2010.

Poljaci su prikazali igru visokog ritma tijekom cijele utakmice s kojom su bez većih poteškoća visoko porazili danas neuvjerljive Španjolce i sada su uz Francusku najveći kandidati za polufinale...

UKUPNO26137/72

Nakon obostranih golova Poljska prva dostiže +2. Poljaci održavaju prednost sve do 15. minute kada Jurecki poslije još jedne intervencije Szmala podiže prednost na 9:5.

Valero Rivera uzima predah za svoje igrače kojima ništa nije prolazilo u napadu, a u obrani su Poljaci lako dolazili do zicera koje je Jurecki uglavnom pretvarao u golove.

Španjolskim bekovima ništa nije prolazilo, ponajviše radi spore igre i u prvom poluvremenu su postigli samo dva gola. Početni Entrerrios i zadnji Malmagro. Ostale golove Furije postigli su Tomas i Romero ali sva četiri sa sedam metara. Rosinski je svoj prvi gol zabio dvije minute prije kraja i Poljska je imala zalihu od četiri gola u drugom poluvremenu. Uz dobrog Szmala i Bielecki je dobro zaustavljao pokušaje španjolskih vanjskih igrača.

Ništa se značajno nije promijenilo ni u nastavku, i dalje Španjolci uporno pokušavaju probiti protivničku obranu uporno tamo gdje je najčvršća i najviša, preko sredine. Redaju se bezuspješni udarci Entrerriosa i Malmagra, dok s druge strane Poljaci s lakoćom dolaze u čiste prilike na crti od šest metara ili preko brzih kontri iz kojih postižu lagane golove.

Španjolci preko Garcie i Malmagra u tri minute postižu seriju od četiri gola, smanjuju poljsku prednost na 25:21, ali Krzysztof Lijewski i Jurasik povećavaju na +7 Poljske. Španjolski izbornik je do kraja mijenjao i isprobavao igrače, no nije bilo nekog velikog učinka.

Poljaci su pružili igru kojoj danas anemični Španjolci nisu mogli parirati. Bogdan Wenta je odlično postavio igru s kojom su potpuno zaustavili vanjske igrače i brza krila Španjolske. Španjolci su igrali bezidejno i neorganizirano, bez raspoloženog igrača, što im je i donijelo poraz. Poljaci s nova dva boda zauzimaju prvo mjesto skupine II, a na listi kandidata za europsko zlato sada kotiraju jako visoko.

• ALGHAZANTH24.01.2010. u 20:51
    Gledao sam utakmicu na DSF-u, Španjolska je djelovala kao izgubljen u svemiru a u pojedinim trenutcima ispadali su smiješni kako su ih Poljaci probijali. Zaslužena pobjeda Poljske a ako ovako budu igrali budu pali i Francuzi.