Euro 2010., Glavna runda, Skupina II, 1. kolo, 24.01.2010, 16:30 h, Innsbruck, Olympiahalle

Antonija Pavlić • nedjelja, 24.01.2010.

Francuska je s rezultatom 24:22 svladala Njemačku i tako drugi krug natjecanja po skupinama otvorila s pobjedom. No, igra Tricolora ponovno je bila daleko od idealne, a u drugom poluvremenu uspjeli su prokockati i sedam zgoditaka razlike...

UKUPNO24137/91

Francuska je ponovno tijesno pobijedila, u prvoj utakmici drugog kruga EP-a u Austriji pod Tricolorima je pala Njemačka, no još su jednom rukometaši Claudea Oneste prezentirali igru prepunu oscilacija.

Prvih desetak minuta utakmice proteklo je u visokom tempu, no nije palo puno pogodaka budući da su obje obrane igrale tvrdo i disciplinirano.

Francuska se na krilima igre Jeromea Fernandeza prvi puta na dva pogotka razlike odlijepila u 10. minuti, no Nijemci su ubrzo rezultat vratili u egal, a Fernandezu je s dva pogotka u selekciji Njemačke kontrirao Jansen.

Ponesena s nekoliko dobrih obrana Johanesa Bittera momčad Heinera Branda ubrzo nakon toga stigla je i do +2, no veselje nije trajalo dugo. U tim je trenucima prvim zgoditcima Tricolore povukao Nikola Karabatić, sjajno iskoristivši svoj ubojiti šut kada su zakazala francuska krila.

Sve do 23. minute ponovno se igralo gol-za-gol, a vraćanje dva pogotka prednosti, s kojima su i otišli na odmor, donijeli su Joli i Bertrand Gille, koji se konačno pred kraj poluvremena probudio na mjestu pivota.

I drugih su pola sata bolje otvorili Francuzi. Posebno agilan bio je Karabatić, a konačno se aktivirao i Narcisse. Nijemci su se dosta mučili s efikasnošću, te su u 46. minuti gubili s čak sedam razlike - 14:21.

No, kada je Omeyerova mreža konačno načeta krenula je njemačka serija. Olimpijske i svjetske prvake zadržali su na brojci 21, dok su im s druge strane terena lope u mrežu trpali Glandorf, Jansen, Kraus, Kaufmann...

No, Francuska ne bi bila Francuska da i iz te situacije ne bi pronašla izlaz. U posljednjih deset minuta Joli i Sorhaidno postigli su veoma važne zgoditke i tako Tricolorima osigurali novu, tijesnu pobjedu.

• Obrisan korisnik24.01.2010. u 22:42
    Draga Antonija (autorica ovog članka), u slučaju da te zanima: po mom saznanju Elf (jedanaest) je isto tako naziv za njemačku NOGOMETNU repku kao što je Tricolores za francusku NOGOMETNU repku. Francuski rukometaši se inače nazivaju "Les Experts", a što nažalost stvarno i jesu. Unatoč... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.01.2010. u 21:08
    da tako je Francuzi su stari lisci ne daju oni jos maximum at ce ga kd bude najpotrebnije, a to su polufinale i finale
  • ALGHAZANTH24.01.2010. u 20:45
    Mislim da je Njemačka mogla i bolje proći, sa 15-22 došli su na20-22 i imali sedmerac 5-6 minuta prije kraja ali onda su i oni počeli griješiti. Sve u svemu Francuska mi nije ostavila neki dojam pogotovo u zadnjih 15 minuta.