Euro 2010., Natjecanje po skupinama, Skupina B, 2. kolo, 21.01.2010, 20:15 h, Linz, Tips Arena

Martina Oštrić • četvrtak, 21.01.2010.

Hrvatska se ipak nije dogodila! Reprezentacija Danske uvjerljivije nego što to rezultat od 28:23 pokazuje pobijedila je reprezentaciju Srbije, te se sa četiri boda plasirala u drugi krug Europskog prvenstva...

UKUPNO2873/33

Utakmica drugog kola skupine B između Srbije i Danske na papiru je djelovala kao jedna od zanimljivijih i neizvjesnijih utakmica na turniru uopće. No, na kraju se ispostavilo, zanimljiva je bila samo mnogobrojnim danskim navijačima, koji su i u ovom ogledu s tribina bučno bodrili svoje miljenike.

Obranom Kaspera Hvidta u prvom napadu Danci kao da su od samog početka utakmice htjeli sami sebi, protivnicima, ili nekom trećem dokazati kako neće dopustiti da im se utakmica oduzme kontroli. A tako je nekako i bilo. Reprezentacija Srbije uspjela im je parirati tek sedam minuta prije nego su europski prvaci otišli na četiri gola razlike. To se dogodilo u desetoj minutu golom Michaela Knudsena.

Za već provjerenu dansku igru koja se sastoji od kontri i polukontri, te brzog vraćanja iz napada u obranu Srbi nisu imali rješenja, pa se prednost, danas gostujuće momčadi iz minute u minutu povećavala. Danci su pucali iz svih strana, i uglavnom pogađali, dok je Srbe donekle u igri držali Aleksandar Stojanović i Ivan Stanković. Rezultat igre iz prvih 30 minuta je šest pogodaka prednosti za Wilbekove igrače.

U drugu su polovicu Srbi ušli s promjenom na vratima, no danskom napadu predvođenim Bo Spellerbergom koji je načeo srbijansku mrežu u drugom dijelu taj podatak nije značio apsolutno ništa. Golovima Andersa Eggerta Jensena, usput rečeno strijelca više od trećine danskih pogodaka, Bijeli su držali prednost od pet do sedam golova.

Danskim padom u igri u posljednjih desetak minuta Srbi su malo pojačali ritam, te su se realiziranim šansama Stankovića, Žarka Šešuma i Uroša Vilovskog vratili na samo četiri gola zaostatka. Ipak, dvominutna kazna i realizirani sedmerac za Dansku ubrzo je raspršio njihove nade u povratak i moguće osvajanje barem jednog boda protiv europskog prvaka. Krajnji rezultat ipak je realna slika svega što se događalo na terenu.

Sa deset pogodaka Anders Eggert Jensen najbolji je igrač u redovima danske reprezentacije, dok su najefikasniji srpski pojedinci bili Žarko Šešum, Ivan Stanković i Momir Ilić sa po četiri pogotka.