Euro 2010., Natjecanje po skupinama, Skupina D, 1. kolo, 19.01.2010, 20:15 h, Wiener Neustad, Arena Nova

Željko Kubatka • utorak, 19.01.2010.

U vrlo zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici Mađari su propustili priliku u zadnjem napadu osvojiti i drugi bod protiv Francuza. Rukometaši Mađarske su uz veliku podršku svojih navijača i sa neviđenom upornošću potpuno ravnopravno igrali protiv francuskih divova...

UKUPNO29150/08

Francuski izbornik Claude Onesta je u utakmicu s Mađarskom ušao kao da se igra finale Eura. Na golu Omeyer, krila Abalo i Guigou, na crti Gille i vanjska linija Narcisse, Karabatić i Fernandez, no to nije uplašilo mađarske rukometaše, već im dalo poticaj za izvrsnu igru u prvom poluvremenu.

Mađari se nisu dali impresionirati od olimpijskog i svjetskog prvaka i u utakmicu su ušli bez respekta i vrlo raspoloženi za nadmetanje s Galskim pijetlovima. U vrlo ravnopravnom poluvremenu, na početku su blagu prednost imali rukometaši Francuske, ali im se Mađari dobro suprotstavljaju, bodreni od brojnih navijača.

Vezane vijesti

Francuzi vode gol do dva, a ponajviše zahvaljujući raspoloženom Nandoru Fazekasu koji je uspješno sprječavao francuske napade i veću razliku. Nikola Karabatić je bio najuspješniji i najefikasniji Francuz dok je Thierryu Omeyeru rijetko što uspijevalo obraniti. Karabatić u 17. minuti dovodi svoju reprezentaciju do tri gola prednosti, no uporni Mađari do kraja poluvremena dostižu prednost i završavaju poluvrijeme neriješenim rezultatom (16:16). Kod Mađara nevjerojatno je dobro odigrao Gyula Gal s crte vrlo uspješan i efikasan, a u obrani neprelazan.

Nakon odmora Mađari osokoljeni dobrim prvim dijelom igraju još bolje i požrtvovanije, uz bučnu potporu navijača. Početak ponovo pripada Francuzima koji golovima Sorhaindoa dolaze do dva gola plusa. Sve to Mađari dostižu i golovima Krivokapića drugi puta na utakmici vode 23:22.

S četiri gola u nizu i vodstvom 27:23 devet minuta prije kraja Mađarima se smiješi pobjeda i velika senzacija prvog dana Eura 2010. Međutim, rukometaši Francuske kod vodstva Mađara 29:25 postižu četiri gola za redom i poravnavaju. Imali su Mađari zadnjih tridesetak sekundi šansu postići gol za osvajanje drugog boda ali ispuštaju loptu i daju priliku Francuzima za pobjedu koju oni ne koriste, pa utakmica završava podjelom bodova, rezultatom 29:29.

Nisu Francuzi bili niti blizu svoje poznate igre. Posebno je razočarao na golu Thierry Omeyer koji je imao, za njega, nevjerojatne četiri obrane. Ferenc Ilyes je bio najefikasniji igrač sa sedam golova, dok svakako treba spomenuti Gyualu Gala s pet golova i odličnim poslom u obrani, te Milorada Krivokapića, strijelca šest golova.

• ALGHAZANTH19.01.2010. u 23:16
    Da je bilo sportske pravde nebi Francuzi osvojili ni taj bod, Mađarska je odigrala baš kako treba protiv njih ali nisu znali privesti utakmicu kraju.