Brazilcima prva bitka

Antonija Pavlić • nedjelja, 27.12.2009.

U prvoj utakmici futsal spektakla u Brazilu, na kojem sudjeluju i Hrvati - trener Mićo Martić i reprezentativac Frane Despotović - selekcija World Stars poražena je s rezultatom 4:3 od šesterostrukih svjetskih prvaka, momčadi Brazila...

Brazil - World Stars (1:1) 4:3

Dvorana Ginásio Nélio Dias, Natal, Brazil; gledatelja: 8.000

Suci: Alane Jussara da Silva, Alane Jussara da Silva, Ana Lourdes de Morais (Brazil)

Brazil: Tiago, Ciço, Wilde, Vinicius, Gabriel (Franklin, Neto, Fernandinho, Murilo, Cabreúva, Danilo, Lukaian). Trener: Marcos Aurélio Sorato.

World Stars: M. Nazari, M. Taheri, V. Shamsaee, Santander, Angelott (S. Elias, M. Alshharif, Amrani, S. Basile, Takaji, Riveros, Despotović, Rahoma, Blankleider, Lódi).

Treneri: Fernando Larranaga (Argentina), Mićo Martić (Hrvatska).

Strijelci: 1:0 Wilde 4', 1:1 Santander 11', 2:1 Gabriel 14', 2:2 M. Taheri 22', 3:2 Wilde 23', 4:2 Lukaian 28', 4:3 Shamsaee 40'.

Prva utakmica revijalnog futsal spektakla u Brazilu u dvorani Ginásio Nélio Dias pripala je šesterostrukim svjetskim prvacima, koji su s rezultatom 4:3 pobijedili zvijezde iz ostatka svijeta - World Stars.

Pred nevjerojatnih 8.000 ljudi Brazilci su preko Wildea poveli u četvrtoj minuti, no momčad Zvijezda vratila se nakon akcije iz slobodnog udarca i slabe obrane Selecaa - na listu strijelaca upisao se Santander.

Dvostruki strijelac Wilde ovim je riječima prokomentirao susret: "Bilo je teško, kao što smo i očekivali, no najvažnije je da smo pobijedili. Imali smo malo vremena za treniranje, vjerujem da će već sutra u novom ogledu biti puno bolje."

Brazilci su, suprotno očekivanjima, nakon primljenog pogotka zaigrali još bolje i atraktivnije - Gabriel je u solo akciji u 14. minuti svojoj momčadi vratio vodstvo, te se s tim rezultatom otišlo na predah.

Oporavljeni i osvježeni gosti zaigrali su bolje na startu drugog dijela i nakon dvije minute rezultat na semaforu postavili na 2:2 - strijelac je bio Taheri. Protiveći se takvom razvoju situacije Brazilci su ponovno ubacili u brzinu više i preko Wildea i Lukaiana došli do 4:2. Konačan rezultat postavio je nekoliko sekundi prije isteka 40. minute direktno iz slobodnog udarca iranski kapetan Shamsaee.

Valja spomenuti kako je određeno vrijeme na parketu proveo i ponajbolji hrvatski futsal reprezentativac Frane Despotović, a s klupe je uz Argentinca Fernanda Larranaga momčad Zvijezda vodio Mićo Martić.

Za komentar susreta i atmosfere upitali smo upravo Despu: "Bio je to pravi spektakl, nešto uistinu predivno", rekao je. "Osjećao sam se kao da igram za Real Madrid."

"Publika je bila korektna i pozdravljala je svaki dobar potez premda nije navijala za nas. Dvorana je bila dupkom puna, sve je bilo u brazilskim bojama, a kada bi navijači počeli uglas pjevati i navijati dvorana bi se počela tresti. U jednom trenutku, tako, od buke nismo mogli čuti zamjene koje je tražio trener", pričao je.

"Bila je to prava kultura navijanja. Nevjerojatno je kakvi su fanatici brazilski navijači - poslije utakmice smo dijelili autograme, otimali su se za dresove, čak su i trčali za našim autobusom kako bi nam posljednji put mahnuli. Možete zamisliti kakvi su onda prema svojima."

Sljedeća utakmica ove dvije selekcije na rasporedu je sutra, u 23:00 sati po hrvatskome vremenu, a izravan prijenos, osim na internetu, možete pogledati na brazilskoj nacionalnoj tv postaji SPORTV.