Zvijezde deklasirane u Joao Pessou

Antonija Pavlić • utorak, 29.12.2009.

Futsal reprezentacija Brazila pobijedila je ekipu World Stars i drugi puta zaredom; u dvorani Ronaldao u Joao Pessou brazilski su futsal majstori deklasirali momčad Miće Martića i Fernanda Larranga sa 6:1, a jedini zgoditak za momčad Zvijezda postigao je u posljednjim minutama Santander. Za goste je nastupio i ponajbolji hrvatski futsal reprezentativac Frane Despotović...

Momčad Brazila dokazala je u dva revijalna međunarodna susreta protiv ekipe World Stars kako je definitivno najbolja futsal momčad na svijetu, pobijedivši u oba navrata i ostvarivši gol-razliku 10:4.

U drugom susretu u dvorani Rolandao u Joao Pessou Brazilci su nastupili u još višem tempu - protivnicima su ostavljali iznimno malo prostora, a konstantnim presingom u napadu već u 10. minuti poveli s 3:0.

Pred ponovno mnogobrojnom publikom raspodija futsala nastavila se i u narednim minutama. Na 4:0 povisio je Vinicius iz kaznenog udarca koji je izborio Wilde, a 5:0 postavio je u solo prodoru upravo potonji.

Ponajbolji brazilski napadač imao je svoje prste i u šestom pogotku domaćih - prošao je po lijevom krilu i u sredini proigrao Gabriela, koji vrataru Zvijezda nije ostavio mnogo šanse. U posljednjoj minuti počasni pogodak za goste postigao je Santander.

Najbolji brazilski strijelac u dva susreta, Wilde, ovako je prokomentirao razvoj događaja u drugom meču: "Imali smo dobar balans u oba susreta, no drugi smo odigrali puno bolje. Sretan sam zbog golova, no još više zbog momčadi i pobjeda. Sada se vraćamo u Europu i nastavljamo sa sezonom na Starom kontinentu."