Premiership, 19. kolo, 27.12.2009, 17:00 h
Hull City 1:3 Manchester United
Manchester United

Rooneyjeva simultanka za pobjedu Uniteda

Marin Vuković • nedjelja, 27.12.2009.

Središnja figura u pobjedi Manchester Uniteda nad Hull Cityjem bio je Wayne Rooney, koji je imao prste u sva tri pogotka Uniteda, ali i jedinom pogotku domaćina. Branitelj naslova s nova je tri boda ponovno preskočio Arsenal i vratio drugo mjesto u svoj posjed.

Kapa dolje Hull Cityju, dvije trećine utakmice odlično su se držali protiv neuvjerljivog i previše nervoznog Manchester Uniteda, a da je u završnici napada bilo nešto više koncentracije i preciznosti mogli su iz ove utakmice odnijeti najmanje bod. Na kraju, nisu imali rješenja za sjajnog Waynea Rooneyja, koji je na vlastitom primjeru pokazao kako se ispravljaju vlastite pogreške.

Rooney je u drugoj minuti sudačke nadoknade prvoga dijela nakon velikog pritiska Manchester Uniteda dočekao ubačaj Darrena Fletchera i preusmjerio ga u mrežu Boaza Myhilla. United je minimalnom prednošću otišao na odmor, ali nije oduševio igrom i Phil Brown je znao da u ovoj utakmici ima priliku.

Prilika je došla u 59. minuti, i to nakon neopreznog Rooneyjevog vraćanja lopte vrataru, koje je presjekao Craig Fagan, prebacio loptu do Jozyja Altidorea kojeg pak ruši Rafael. Glavni sudac nije imao izbora nego pokazati na bijelu točku, a siguran izvođač za 1:1 bio je Fagan.

Imao je Hull priliku i povesti, ali nakon neiskorištene prilike stigla je kazna. Rooney se naljutio na samoga sebe i s dva poteza riješio utakmicu u korist Manchester Uniteda. U 73. minuti asistirao je Andyju Dawsonu za autogol, a devet minuta kasnije fantastičnom asistencijom uposlio Dimitra Berbatova za pobjedu Uniteda od 3:1.

"Pogriješio sam kod pogotka Hulla i mislim da menadžer ne bi bio sretan da smo ispustili bodove", rekao je neposredno nakon utakmice Rooney. "Užasan je osjećaj razočarati suigrače na taj način, mislim da mi se to nikad u životu nije dogodilo. Luda je ova sezona, puno momčadi gubi bodove i vrlo je tijesno. Nadam se da ćemo pokazati više dosljednosti u drugom dijelu sezone", dodao je Unitedov napadač.