EP 2011. (U-21), kval. skupina 7, 14.11.2009, 15:00 h
Cipar (U21) 1:2(1:0) Hrvatska (U21)
Hrvatska (U21)

Uz puno muke do važnih bodova

Nikola Vlahović • subota, 14.11.2009.

Malo je nedostajalo da Ciprani budu još jednom kobni za mladu hrvatsku reprezentaciju. Nakon što su slavili u Koprivnici, imali su vodstvo i na domaćem terenu, ali nakon sat vremena igre mreža domaćina je načeta i Hrvatska je pogocima Vide i Rakitića stigla do vrlo važna tri boda...

Prvih desetak minuta igra se odvijala uglavnom na sredini terena isprekidana prekršajima s obje strane. Nakon početnog ispitivanja snaga, Ladićevi izabranici imali su nekoliko pokušaja, ali bezopasnih za domaćeg vratara Kissasa. Onda je uslijedio hladan tuš za naše reprezentativce. U 26. minuti Cipar je poveo golom Christofia. Pred kraj prvog poluvremena Hrvatska je pokušala poravnati rezultat preko Perišića, Rakitića i Kalinića, ali domaćini su pružali vrlo dobar otpor. U 44. minuti je požutio Mato Jajalo, a Hrvatska je otišla na odmor s negativnim rezultatom.

U drugo poluvrijeme Hrvatska ulazi s promjenom u sastavu. Ladić je odlučio u svlačionici ostaviti požutjelog Jajala, a u igru je ušao Ljubičić. Hrvatskoj je bilo dovoljno pet minuta da preokrene rezultat u svoju korist. Prvo u 60. minuti mrežu domaćina pogađa Vida nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Rakitić.

Potpuni preokret dogodio se u 65. minuti kada je Rakitić postigao pogodak i postavio konačni rezultat 2:1. Ladićevi izabranici utakmicu su mirno priveli kraju i upisali nova tri boda u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo u-21:

Hrvatska: Kelava – Vida, Jozinović, Jajalo (od 46. Ljubičić), Barbarić, Lovren, Perišić, Badelj, Kalinić (od 90. Maloča), Rakitić, Knežević (od 66. Kramarić)

Cipar: Kissas – Panayiotu, Pitsillos, Socratous, Stavrou (od 78. Kyprianou), Katsis (od 69. Pantos), Christofi, Efrem, Sielis (od 90. Therapontos), Antoniades, Economides

• Peter Schmeichel14.11.2009. u 21:00
    Odličan sastav- ko zna , ako ne bude igrača koji glume primadone bez pokrića kao do sad, moglo bi se daleko. Pogotovo što bi Kalinić, Rakitić i ostali ove godine nemaju obveza za A momčad...