EP 2011. (U-21), Kvalifikacije, Skupina 7, 19.05.2010, 17:30 h, Varaždin, stadion Varteksa, gledatelja: 3500
Suci: Petaj, Semenkov, Erovenko (Rusija)

Ivana Strahija • srijeda, 19.05.2010.

U Varaždinu su snage odmjerili mladi reprezentativci Hrvatske i Slovačke. Slovaci su vrlo dobrom igrom u obrani uzeli bod Hrvatima, a konačnim su rezultatom presretni. Dojam je da su Hrvati, posebno zbog izuzetno jake postave i par A reprezentativaca u prvih 11, morali mnogo bolje. Slovaci su u vodstvo došli u 30. minuti preko Duriša, a dvije minute kasnije izjednačio je Rakitić. Nakon toga su mreže mirovale.

Andrej Kramarić
22'
16
Damir Kreilach
46'

Peter Šulek
69'
18
Miloš Lačny
85'
17
Peter Štepanovsky
90'
Boris Kitka

Prvo poluvrijeme započinje jako dobrom akcijom Slovaka. Sylvestr je pobjegao Barbariću, pronašao Duriša koji je dodao do Prochazke. Odmah potom uzvraćaju Oremuš i Vida, koji su izveli akciju pred slovačkim golom, situaciju rješava Duriš i izbija loptu ispred Vide. Lijepu priliku imali su zatim Oremuš i Kalinić na ubacivanje Perišića, no obojici lopta bježi preko noge.

U 22. minuti morao je iz igre izaći Kalinić, koji je ozlijeđen u dvoboju s vrlo čvrstim Slovacima, a njegovo mjesto popunjava Kramarić. On se međutim nije uspio ni zagrijati, a već Hrvatska gubi 0:1. Nesigurnu domaću obranu kaznio je naime Duriš, kojem je loptu dopremio spretni Sylvestr.

Na zadovoljstvo publike u Varaždinu, svega dvije minute trajalo je vodstvo mladih Slovaka. Tada Rakitić dobiva loptu na nekih 25 metara i volejom je smješta u mrežu iza Dubravke. Vratar Slovačke otišao je u potpuno krivu stranu, nije bilo šanse da se spasi od izjednačenja.

Na odmor se odlazi s tih 1:1, iako je u posljednjih desetak minuta Weiss uspio pokazati što može kad dođe do radne temperature. U par je navrata naime bez ikakvog problema, a uz dosta umijeća s loptom, provuzlao hrvatsku obranu. Dobru šansu stvorio je Vida u 44. minuti, koji je okrenuo u još jednu kontru, pokušao nabaciti pred gol no netko od slovačkih braniča je izbija. Lopta sjeda na nogu Kramariću, a on je šalje pored gola Dubravke.

U drugom poluvremenu Hrvati dominiraju, prvu priliku ima Kramarić koji je zapucao jako dobro, iskosa, i protegnuo Dubravku koji jedva loptu izbacuje van terena. Zatim je Jajalo uspio probiti gustu obranu Slovačke no umjesto da jednostavno puca u gol on traži nečiju pomoć i prilika odlazi u nepovrat.

Opet su se potom u igru vratili Slovaci. Duriš je prevario Barbarića i dodao za Sylvestra, koji puca precizno, ali je Kelava na pravom mjestu. Par minuta kasnije mladi hrvatski vratar još jednom dokazuje svoju vrijednost, kad Prochazka iz daljine šalje jaku loptu, ali ona ne prolazi u mrežu.

Posljednjih deset minuta utakmice ipak pripada Hrvatima. U dvije odlične prilike hrvatske je napore osujetio slovački vratar Dubravka. Prvo je Vida prošao po desnoj strani, ubacio loptu pred gol, a tamo je Rakitić s tri metra lagano šalje prema mreži, no tik prije no što je uspjela prijeći gol crtu Dubravka je na njoj. U 87. minuti, nakon osmog po redu kornera za Hrvatsku lopta dolazi do Vrsaljka a on je šalje pred gol Slovaka. Tamo je u skoku najviši Lovren, ali Dubravka i opet brani svoj gol.

• Obrisan korisnik20.05.2010. u 09:21
    Sve je bilo dobro u organizaciji igre da posljednje trečine terena, a onda je falilo malo lucidnosti i hrabrosti da se prođe u šesnaesterac i ozbiljnije zaprijete, vjerujem da je Ladić fulao sa izmjenomi (osim Kramarića koji je bio dosta dobar) i promjenom sustava igre u drugom poluvremenu.
  • Obrisan korisnik19.05.2010. u 22:29
    Ladić je izgubljen slučaj... sa takvom ekipom i igračima na svim pozicijama će bit jako velika šteta da se ne kvalificiradalje...
  • Babangida19.05.2010. u 21:31