Olimpija s lakoćom preko Bosne

Vedran Babić • srijeda, 21.10.2009.

Zaostali susret 2. kola regionalne NLB lige pripao je Union Olimpiji, koja je s visokih 89:67 nadigrala sarajevsku Bosnu...

S obzirom da su prošloga tjedna unaprijed odradili svoju obvezu u 1. kolu Eurolige (gostujući poraz od Maccabija), košarkaši Union Olimpije iskoristili su srijedu navečer za zaostali dvoboj 2. kola NLB lige protiv Bosne. Pred oko 1000 posjetitelja u Tivoliju domaćini su se s lakoćom obračunali sa svojim suparnicima i upisali drugu pobjedu u natjecanju.

Bosna je, doduše, dobro krenula u utakmicu i završila prvu četvrtinu u minimalnom plusu (21:20), no onda je krenula mnogo bolja igra domaćina, koja je u konačnici rezultirala visokom pobjedom. Na poluvremenu je bilo plus pet (38:33), da bi u nastavku Olimpija ubacila u višu brzinu i tih 20 minuta dobila 51:34.

Nerješiva enigma za Studente bio je Amerikanac Matthew Walsh s 23 koša. Sašo Ožbolt je ubacio 15, a Uroš Slokar 11, dok je u sastavu Bosne najefikasniji bio Zlatko Jovanović s 13 koševa.

U subotu u 4. kolu lige Olimpija dočekuje Crvenu zvezdu, a Bosna gostuje u Sutinskim vrelima kod Cedevite.