Zadar nije prošao Kragujevac

Branimir Korać • utorak, 13.10.2009.

Košarkaši Zadra nisu uspjeli potvrditi pobjedu protiv Olimpije iz prvog kola. Gostovali su u Kragujevcu kod Radničkog koji je upisao i drugu ovosezonsku pobjedu slavivši 72:69...

Upozoravalo se kako košarkaši Zadra odlaze na vrlo teško gostovanje. Kragujevac je imao premijeru u NLB ligi i dvorana je bila rasprodana danima prije utakmice i bilo je jasno kako će goste čekati pakao. U takvoj atmosferi domaćin je bio posebno napaljen i borben te je na kraju slabio 72:69.

Zadrani su u Kragujevac otišli s nadom i vjerovali su kako mogu doći do dobrog rezultata ponavljanjem igre iz prvog kola protiv Union Olimpije. Međutim nakon dobrog početka utakmice, neke stvari su krenule krivo i prednost Zadrana se počela topiti.

U prvih deset minuta Zadar je igrao vrlo dobro i to se osjetilo na rezultatu. Tu dionicu gosti su dobili 23:15. Na samom početku druge četvrtine Zadar je pobjegao na dvoznamenkastu prednost koju je mogao dodatno povećati, međutim prvo je promašio Boisa, a zatim je Rančić izgubio loptu i domaćin se počeo vraćati. Milosavljević i Brkić bili su kreatori povratka Radničkog koji je do poluvremena smanjio na malih 33:31.

Do prvog vodstva na utakmici Radnički je došao u 24. minuti kada je Pantić položio za 43:42, a zatim je isto učinio i Rus Kotiševskij kompletiravši tako seriju domaćina 9:0.

Uz sve to šut je stao Damira Rančića koji je u prvom poluvremenu bio tricaški raspoložen, no u nastavku je stao. Stipčevića tijekom cijelog susreta šut nije služio i Marko Car bio je taj koji je držao glavu Zadrana iznad vode.

Sredinom posljednje četvrtine Radnički je složio novu seriju i pobjegao na 65:55 i tada se činilo kako je gotovo. Međutim Zadrani se ne predaju i Perić te s dvije trice Stipčević, vraćaju Zadar na malih 68:66.

U posljednjoj minuti Ružić je položio za smanjenje na 70:69, Milosavljević je s linije slobodnih bacanja odveo Radnički na 72:69 da bi na kraju Car promašio tricu za produžetak i uslijedilo je domaće slavlje.

Najbolji kod Zadra bili su Tomislav Ružić sa 17 poena i deset skokova te Marko Car s 15 poena. Kod Radničkog 18 poena ubacio je Mijatović, a 16 poena uz sedam skokova dodao je Milosavljević.