Boston piše povijest

Goran Markuš • ponedjeljak, 22.12.2008.

Iza nas su još četiri vrlo zanimljiva NBA susreta, a zvijezde večeri zasigurno su košarkaši Boston Celticsa koji su sigurnom pobjedom nad Knicksima izjednačili rekord lige te ga u utorak, protiv 76ersa, imaju prilike i srušiti...

Usprkos vrlo raspoloženom Quentinu Richardsonu (29 poena, 4 skoka, 4 asistencije) i Chrisu Duhonu (20 poena, 10 asistencija) Boston je na leđima sjajnog Rajona Ronda (26 poena, 6 skokova, 5 asistencija) bez ozbiljnijih problema upisao i 18. uzastopnu pobjedu čime su uspjeli izjednačiti rekord kluba.

Međutim, nakon 28. utakmica Celticsi, koji imaju omjer 26:2, su ujedno izjednačeni i sa Knicksima iz '69/'70 te 76-ersima iz '66/'67, a upravo im još samo Philadelphia (s kojom se sastaju u utorak) stoji na putu do vječne slave. Izuzev Ronda kod Bostona valja spomenuti i očekivano sjajnog Paula Piercea (17 poena, 5 asistencija) dok je iz momčadi Knicksa pomalo iznenađujuće iskočio Nate Robinson zabivši neočekivana 23 poena.

Nakon solidne prve četvrtine Atlanta je pokazala zube i zahvaljujući večeras sjajnom Mikeu Bibbyju (27 poena, 5 asistencija) do poluvremena preuzima vodstvo te bježi na i više nego solidnih +11. Uz Bibbyja svakako se mora spomenuti i vrlo raspoloženi Joe Johnson (19 poena, 5 skokova, 7 asistencija) dok su kod Pistonsa uvjerljivo najefikasniji bili Rodney Stuckey (20 poena, 9 skokova) i Rasheed Wallace (20 poena, 5 skokova).

Nanijevši šesti uzastopni poraz Wizardsima Mavericksi su sigurnom i mirnom igrom uspjeli upisati i 15. ovosezonsku pobjedu. Uz očekivano sjajnog Dirka Nowitzkog (23 poena, 9 skokova) odlična večer je i iza Jasona Terryja (25 poena) dok je uvjerljivo najefikasniji Wizard bio Antawn Jamison sa 22 poena i 8 skokova.

Iako se Oklahoma, večeras predvođena sjajnim Russellom Westbrookom (24 poena, 6 skokova, 11 asistencija) i Kevinom Durantom (26 poena, 5 skokova), odlično držala tijekom prvog poluvremena Cavaliersi na leđima Mauricea Williamsa (20 poena, 5 skokova) i LeBrona Jamesa (31 poen, 7 asistencija), kojemu je ovo ujedno i četvrta uzastopna utakmica na kojoj je zabio više od 30 poena, bez većih problema upisuju novu, jubilarnu desetu ovosezonsku gostujuću pobjedu.