Branimir Korać • srijeda, 15.04.2009.

Nakon teškog poraza na gostovanju kod Cavsa, Celticsi su uspješno odradili gostovanje u Philadelphiji i pisali pobjedu. Lakersi su bili bolji od Jazzera dok je Atlanta svladala Miami bez Dwyanea Wadea...

Miami je bez Dwyanea Wadea, Udonisa Haslema i Jermainea O'Neala upisao poraz na gostovanju kod Atlante 81:79. Iako su igrali bez trojice ponajboljih igrača pružili su odličan otpor domaćinu koji je također ovu utakmicu iskoristio kako bi na klupi veći dio vremena zadržao one koji su podnijeli najveći teret sezone.

Bila je to ujedno i utakmica povratka Speedyja Claxtona koji je odigrao prvih sedam minuta nakon više od dvije godine pauze zbog ozljede. Atlantu su do pobjede vodili Flip Murray sa 17 poena i pet asistencija te Marvin Williams s 13 poena. od Miamija 23 poena i 13 skokova upisao je Michael Beasley, a 15 poena uz šest asistencija Mario Chalmers.

Neizvjesno je bilo i u Philadelphiji gdje su Celticsi bez Kevina Garnetta i Raya Allena slavili 100:98. Andre Iguodala je u završnici imao priliku donijeti produžetak svojoj momčadi, no nije bio precizan.

Celticsi slavili u Philadelphiji

"Morali smo ovdje slaviti jer su oni većinom susreta koristili pričuvne igrače" priznao je nakon susreta Iguodala. Činjenica da su igrali s "drugom postavom" nije previše pomogla Sixersima. Nisu mogli zaustaviti Paula Piercea koji je ubacio 31 poen (sedam trica), a 18 poena dodao je Tony Allen. Kod poraženih 25 poena i sedam asistencija upisao je Andre Iguodala, a 18 poena Thaddeus Young.

Lakersi su pokazali Jazzerima što ih otprilike čeka u doigravanju. U vrlo dobrom susretu u Staples Centreu Jazzeri su poraženi 125:112 uz vrlo dobru prezentaciju Lakersa tijekom drugog poluvremena. I Lakersi su iskoristili ovaj susret kako bi odmorili neke igrače te su tako pojedini igrači koji imaju veću minutažu uigrali nešto manje.

Kod pobjednika istaknuli su se Andrew Bynum s 22 poena te Pau Gasol s 20 poena i devet skokova. Kod Jazzera 25 poena i 13 asistencija imao je Deron Williams dok je 20 poena dodao Andrej Kirilenko.