Sunsi pali u Salt Lake Cityju

Branimir Korać • utorak, 18.11.2008.

Svega tri NBA susreta igrana su noćas. U dva od tri pobjedu su odnijeli gosti, a u susretu večeri Phoenix Sunsi poraženi su u Salt Lake Cityju...

Iako su sjajno otvorili utakmicu, Sunsi nisu uspjeli slaviti u Salt Lake Cityju. Imali su visoko vodstvo nakon prvih 12 minuta, no Jazzeri su već do poluvremena preuzeli kontrolu i u drugom poluvremenu održavali prednost. Shaquille O'Neal imao je velikih problema s pokretljivim Boozerom koji je uz 21 poen uhvatio 15 skokova. 21 poen ubacio je i C.J. Miles dok je prvo ime Phoenixa bio Amare Stoudamire s 30 poena i osam skokova. Ovo je prva pobjeda Jazzera protiv Sunsa u posljednje četiri utakmice.

Houston je očekivano slavio na gostovanju kod Oklahome 100:89. Prva petorka Rocketsa odradila je večinu posla i Durant i društvo nisu joj mogli parirati. Tracy McGrady proveo je na parketu tek 18 minuta nakon čega je zbog ozjede napustio igru i više se nije vraćao. Teret su preuzeli Luis Scola (23 poena, devet skokova), Yao Ming (19 poena, 12 skokova) i Ron Artest (17 poena i 11 skokova). Kod Thundera 29 poena ubacio je Durant, a 16 Green.

Roger Mason tricom osam sekundi prije kraja susreta donio je pobjedu San Antoniju na gostovanju kod Clippersa 86:83. U izjednačenom dvoboju momčadi su teško dolazile do prednosti, a odlučio je taj šut Masona koji je s 21 poenom bio prvi strijelac susreta. Tim Duncan odradio je standardno dobar posao ubacivši 20 poena uz 15 skokova, a kod domaćina 18 poena ubacio je Mobley, a 17 poena uz 13 skokova dodao je Kaman.