Portland "iznenađuje", Pierce siguran

Goran Markuš • utorak, 11.11.2008.

Ovu noć odigrano je pet NBA susreta u kojima su čak četiri puta slavili domaćini, a do jedine gostujuće pobjede stigao je Portland koji nakon sedam utakmica od kojih je šest igrao protiv momčadi sa više od 52 pobjede u prošloj sezoni i dalje ima pozitivan omjer (4:3). U srazu Bostona i Toronto odlukom trenera naš Roko Leni Ukić nije izlazio na teren...

Niti nevjerojatno visok učinak dvojca Dwight Howard (29 poena, 19 skokova) – Hidayet Turkoglu (35 poena) večeras nije spasio Orlando od poraza protiv fantastičnog Portlanda koji si trećom uzastopnom pobjedom vraća pozitivan omjer pobjeda i poraza ove sezone.

Punih 36 minuta igralo se čvrsto i prilično izjednačeno da bi na otvaranju posljednje četvrtine Portland na leđima Rudya Fernandeza (16 poena) i Travisa Outlawa (20 poena, 5 skokova) stigao do 11:0 serije odvojivši se od Orlanda što rutinski iskorištavaju i privode utakmicu kraju. Ponovno odličan bio je i Brandon Roy sa svojih 27 poena i četiri asistencije.

Iako su nakon poluvremena imali velikih +12, a nakon 36 minuta još uvijek +6 Toronto nije uspio iznenaditi u Bostonu gdje su Celticsi na krilima fantastičnog Paula Piercea (36 poena, 9 skokova) i Kevina Garnetta (21 poen, 10 skokova) stigli i do pete uzastopne pobjede.

Dok je išlo Jermaina O'Neala (23 poena, 11 skokova, 5 asistencija) išlo je i njegove Raptorse, a nakon pada u trećoj četvrtini Pierce sa čak 22 poena predvodi svoju momčad u četvrtoj i Celticsi uvjerljivo dolaze do svoje sedme pobjede u aktualnoj sezoni NBA-a. Naš Roko Leni Ukić odlukom trenera nije ulazio u igru.

Zanimljivo je bilo i u Phoenixu gdje smo nakon prvih, ali i nakon drugih 12. minuta imali rezultatski potpuno izjednačen susret između domaćih Sunsa i gostujućih Grizzliesa. Puno bolja treća četvrtina domaćina predvođenih Amareom Stoudemireom (18 poena, 6 skokova) omogućava im nešto lakši ulazak u završnih 12 minuta sa prednošću od i više nego solidnih 12 poena da bi se samo 90 sekundi prije kraja gosti predvođeni fantastičnim Ojom Mayom (33 poena, 5 asistencija) vratili i preuzeli prednost kod rezultata 100:102. Međutim, 7:0 serija Stevea Nasha (12 poena, 6 asistencija) i Leandra Barbose (27 poena) bila je i više nego dovoljna za šestu pobjedu Phoenixa.

Oklahoma Thunders je večeras doživjela i šesti ovosezonski poraz. Egzekutori su ovog puta bili dečki iz Indiane predvođeni fenomenalnim Tj Fordom (24 poena, 7 skokova, 10 asistencija). Ford koji je među najmanjima u momčadi u protekle je dvije utakmice bio među najboljim skakačima kluba što su njegovi suigrači znali iskoristiti za razne šale u svlačionici. "Neka se samo smiju, doći ću ja i do svog prvog triple-double učinka. Vidjet ćemo tko će se onda smijati", kroz širok osmjeh izjavio je Ford.

Dok su Netsi gotovo cijeli susret izgledali kompletnije da bi i samo pet minuta prije kraja imali velikih deset poena prednosti, Dwayne Wade (33 poena, 5 skova) je razmišljao: "Ima još nade." Njegova odlična završnica potvrdila je njegova razmišljanja i sa velikih 26:11 upravo u posljednjih pet minuta domaćini su uspjeli svladati otpor gostiju.. "Rekao sam vam, nada uvijek postoji", izjavio je Wade nakon susreta.