Rijeka - Kamen Ingrad: Pao veliki kamen sa srca...

Hrvoje Rafaelić • subota, 19.05.2007.

Armada, koja je slavila 20 godina postojanja, počastila je domaće igrače u 90. minuti s natpisom: "Vaše igre su kao ružna šala, na propaloj sezoni od srca vam hvala!". Upravo takvom igrom počastili su igrači Rijeke navijače i u posljednjoj utakmicu sezone na Kantridi...

Slika 4 od 5.

Riječani su furiozno započeli utakmicu. Već u četvrtoj minuti utakmice kapetan Danijel Šarić krade loptu na sredini terena, proigrava Brajkovića koji gura u stopostotnu priliku Anasa Sharbinija, ali ovaj u situaciji "1 na 1" ne uspijeva svladati mladoga Sušca. U osmoj minuti ponovno je vatreno pred golom gostiju. Nino Bule prolazi lijevom stranom, ali kratak na njegov ubačaj ostaje Španjolac Tonito.

Odmah minutu poslije Šarić i Tonito razvlače obranu Kamena, a Španjolac odličnom loptom pronalazi Bulu čiji udarac odlazi visoko iznad gola. U početnih 11 minuta, Rijeka je kružila oko gostujućeg šesnaesterca, a blizu pogotka su bili u 12. minuti nakon udarca Šarića s tridesetak metara.

Slika 3 od 4.

Prvu i jedinu pravu priliku Kamen je upisao u 15. minuti susreta. Gostujući napadač Ilija Sivonjić "okreće" na malom prostoru Turkalja, iskosa ulazi u šesnaesterac, puca snažno, ali dobro postavljeni Velimir Radman izbacuje loptu u korner. Furiozan početak domaćina do kraja poluvremena zamijenila je dosadna igra u kojoj se preskakala sredina terena te su se dugim loptama tražili Bule i Brajković.

Nakon zvižduka suca Krečaka, kojim je označen početak drugog poluvremena, gledatelji na Kantridi čekali su pet minuta na prvu priliku domaćina. U 50. minuti odlično raspoloženi Anas Sharbini dobiva loptu na vrhu Kamenovog šesnaesterca, lomi dvojicu igrača, ali udarac koji upućuje prema Sušcu odlazi malo iznad vratiju gostujućeg vratara.

Slika 2 od 3.

Osam minuta poslije Rijeka dolazi do toliko željenog vodstva. Iz prekomplicirane akcije, Rendulić ubacuje u peterac, gdje Nino Bule leđima okrenut golu pogađa za 1:0. Neočekivan gol, ako se zna da ga je lopta pogodila u nogu, a nije imao namjere pucati. Trener Rijeke Josip Kuže je nakon vodstva u igru ubacio tercet mladih riječkih nada - Sertić, Weitzer i Malkić, a oni su mu se odužili na najbolji mogući način.

Slika 1 od 2.

Upravo su Malkić i Sertić zadobili trenerovo povjerenje u 78. minuti susreta. Mladi veznjak prošao je desnom stranom Kamenove obrane, upućuje nezgodan ubačaj koji Sušac odbija kratko u peterac, gdje se najbolje snalazi Sertić i tako postiže svoj prvi pogodak u HNL-u. Do kraja utakmice Sertić je imao još jednu priliku, ali udarac glavom odlazi tik uz vratnicu. Rijeka je završila otužnu sezonu pobjedom nad posljednjim Kamen Ingradom, a kako će izgledati u novoj sezoni to nitko ne zna. Za sada, jedino se zna tko je predsjednik kluba...