Pula - Slaven Belupo: Bez golova i igre

Pula je predvođena novim trenerom Stankom Mršićem u utakmicu ušla u grču, očekujući čudo u Vinkovcima, gdje je Cibalia već u prvom dijelu slomila otpor Međimurja. Obje momčadi nastupile su bez nekoliko važnih igrača, a igra u prvom dijelu bila je za brzi zaborav...

Prvi pokušaj domaćih bilježimo u 16. minuti, kad je Grgurović tukao s 20 metara, ali je Nikoloski uhvatio tu loptu. Najbolju prigodu prvog dijela imao je Selak u 19. minuti, no njegov udarac iz blizine obranio je Nikoloski.

Farmaceuti su prvi udarac u okvir vratiju domaćina uputili u 28. minuti, ali je Iveša obranio udarac Vručine s 20 metara. Zahora je u 34. minuti s oko 30 metara tukao iznad grede, a Sopić je u 42. minuti uputio udarac s 20 metara, međutim i taj je pokušaj neutralizirao visoki vratar Pule.

Na kraju prvog dijela Cibalia je u Vinkovcima vodila već 3:0 protiv Međimurja, pa je bilo jasno da Puljanima slijede teške kvalifikacije s drugoplasiranim drugoligašem. U Osijeku je pak domaćin na poluvremenu gubio od Šibenika sa 0:2, što je značilo da Slavenu za četvrto mjesto treba pobjeda od tri gola razlike.

U nastavak je domaći trener Mršić krenuo s dvojicom novih igrača (Ramadani i Halilović), ali početni pritisak Puljana nije urodio plodom. U 47. minuti Radas je iz slobodnog udarca tukao iznad grede, dok je u 55. Iveša obranio udarac Sopića s 35 metara.

Zahora se sam u 61. minuti izborio za šansu, stigao je na rub kaznenog prostora i onda uputio udarac pored lijeve vratnice. Udarac Poljaka u 62. minuti obrana je blokirala, a nakon kornera kojeg je potom izveo Posavec, Božac je glavom tukao iznad gola.

Sopić se prošetao polovicom suparnika u 65. minuti, a onda tukao pokraj gola. Pula je mogla povesti u 66. minuti, kad je Halilović sa svega pet metara glavom prebacio loptu preko grede.

Završnica je bila malo življa od ostatka utakmice. U 76. minuti zicer nije iskoristio Selak, bio je sam pred vratima Slavena, prevario je Nikoloskog, ali je siguran pogodak spasio Bošnjak. U 78. minuti Vručina je uposlio Posavca, čiji je udarac sa svega tri metra obranio Iveša. Vručina je u 82. minuti mogao i bolje reagirati, ali se pred Ivešom nije dobro snašao i prigoda nije iskorištena.

Kako je u Osijeku Šibenik odigrao 2:2, Slaven Belupo je na kraju zauzeo petu poziciju. Time je ponovljen najbolji plasman Farmaceuta, kojeg je Mladen Frančić postigao 2000. i 2001. godine. Pula će u kvalifikacije, gdje će joj suparnik biti Inter ili Zadar.