Hajduk - Inker: Šokantno iznenađeni Splićani

Baldo Leburić • subota, 09.08.2003.

Mnogi su predviđali kako će ova utakmica biti riješena već u prvom poluvremenu. Nisu ni pogriješili, ako su se kladili na iznenađujuće dobar Inker iz Zaprešića. Ovaj novi prvoligaš je šokantno iznenadio Splićane, a možda je dovoljno reći kako su na kraju ispraćeni ogromnim pljeskom od strane Torcide.

Slika 1 od 1.

Prva uzbuđenja su počela na strani Hajduka. U 12. minuti Deranja je imao prvu pravu ozbiljniju šansu sa nekih 20 metara, međutim vratar Horvat je bio priseban i bez većeg problema uklonio tu prijetnju. Tri minute nakon toga hladan tuš za "bijele" kada Ivica Karabogdan lijepom dijagonalom unutar šesnaesterca vara obranu i Runju na vratima - 0:1! Hajduk skoro cijelo prvo poluvrijeme više nije imao šansi, a možemo jedino istaknuti ozljedu Deranje u 24. minuti.

Raspoloženi Karabogdan postiže i svoj drugi gol za 0:2 na samom kraju prvog poluvremena. Lijepo izveden korner, nakon kojeg Ivica iskusno reagira glavom, a i sam trener Hajduka Zoran Vulić se čudio nakon utakmice kako je uopće taj momak ostao sam, neometan...

Drugo poluvrijeme počinje snažnim tempom Hajduka. Prvu priliku propušta Carević nakon gužve unutar šesnaesterca, a samo tri minute nakon toga Blatnjak sa nekih 10 metara silovitim udarcem ne postiže pogodak - razlog - odlična obrana Darka Horvata. Napad poslije toga Turković sa ruba šesnaestera šalje loptu tik pored desne spojnice. Seriju promašaja nastavlja i Petar Krpan u 55. minuti, koji šalje loptu nebu pod oblake. Kako to inače biva u nogometu, uslijedila je kazna.

Slika 2 od 2.

U 61. minuti Marin Lalić, ujedno najbolji igrač na utakmici, doslovce izigrava Ronalda i miješa cijelu obranu Hajduka da bi naposlijetku postigao zgoditak za posve zasluženih 0:3! Šest minuta nakon toga Hajduk dolazi do 1:3 preko Petra Krpana koji ni sam nije bio svjestan kako je uopće postigao taj zgoditak.

Ulazak Nenada Pralije donosi živost u redovima "bilih" međutim konkretnih prilika nije bilo sve do one u 82. minuti kada Turković nakon solo prodora snažnim udarcem pogađa Darka Horvata. Šlag na kraju postavlja Neno Katulić zgoditkom za 1:4 u 90. minuti susreta. Hajduk je tako izgubio vrijedne bodove i čeka ga težak niz utakmica. Napomenimo kako je slijedeći protivnik Splićana finska Haka koja je prva u prvenstvu i nije izgubila čak posljednjih sedam kola, a u cijeloj toj seriji nije primila niti jedan zgoditak. Bijeli moraju okreniti novi list, jer se s ovakvim pristupom ne može pobijediti nitko, ali sve čestitke Inkeru koji je možda odigrao i utakmicu sezone već na samome početku.

Zoran Vulić, trener Hajduka: "Čestitam Inkeru na zasluženoj pobijedi, mi smo danas bili totalno neka druga momčad. Presjekla nas je ozljeda Deranje, pa taj rani zgoditak. Baš kada smo mislili spremiti novu taktiku na poluvremenu primimo i taj drugi nezgodni zgoditak. Dalje smo lovili rezultat, međutim situacija je tada totalno drugačija jer napadanjem smo ostavljali dosta otvorenog prostora Inkeru. Sve čestitke današnjem protivniku još jednom, ništa, mi idemo dalje, ovo ćemo nastojat zaboravit što prije..."