Osijek - Varteks: Hat-trick Ljubojevića za tri boda

Tomislav Pacak • subota, 09.08.2003.

Večernja utakmica subotnjeg programa 3.kola 1. HNL nastavila je u tonu započetom popodne - napadači su bili efikasni, a domaćini uspješni. Osijek je zasluženo nadigrao "sterilni" Varteks te je predvođen trostrukim strijelcem Goranom Ljubojevićem slavio sa 3:1, ostavivši favorizirane Varaždince bez pobjede u tri dosadašnja nastupa. I dok Osječani mogu biti zadovoljni startom u ovo prvenstvo, i igrom i rezultatom, klupa Dražena Beseka počinje se polako tresti, jer Varteks nema niti bodova, niti igre.

Slika 1 od 1.

Subotnja večer bila je poprilično topla na Gradskom vrtu, što je možda spriječilo gledatelje da dođu u većem broju, no onih 2500 koji su došli nisu požalili. Istina, u prvih 25 minuta to vjerojatno nisu mislili, Varteks i Osijek nisu ni "primirisali" nekakvu priliku, da bi prvu pravu Osijek pretvorio u vodstvo. Majstorski potez Roberta Špehara, dribling i odličan centaršut, mladi je Ljubojević glavom pretvorio u gol. Pogodak je otvorio utakmicu, u 28. minuti lijepa kombinacija domaćih izbacila je Tkalčevića samog pred Vasilja, no Tkalčević je ipak branič, pa je njegov pokušaj varaždinski vratar obranio.

U 30. minuti nakon akcije Milardovića i Pranjića Ljubojević malo kasni, dok je minutu prije kraja prvog poluvremena Špehar otišao previše ulijevo, a ni pokušaj iznuđivanja kaznenog udarca nije bio najspretniji, sve je završilo gol-autom. Varteks u prvom dijelu niti jednom nije ugrozio vrata Burcse, a niti zamjene koje je Besek izvršio u poluvremeni nisu pripomogle da se stanje stvari na travnjaku promjeni.

U 51. minuti akciju Pranjića i Ljubojevića sjajno je zaustavio Vasilj, a prvu priliku Varteks propušta u 56. minuti kada Mumlekov "slobodnjak" s 30-ak metara zaustavlja greda. U 59. minuti Osijek je udvostručio svoje vodstvo - Špehar je glavom spustio loptu u 16-erac za Ljubojevića koji je ponovno bio spretniji od gostujuće obrane, prebacivši Vasilja postigao je svoj drugi pogodak. Na treći nije morao dugo čekati - već dvije minute kasnije, nakon ubačaja Balatinca, mladi osječki centarfor pobjegao je obrani Varteksa i lijepo se snašao pred Vasiljom za 3:0 i prvo mjesto na ljestvici strijelaca.

Nakon trećeg pogotka tempo, pogotovo domaćih, dramatično je pao, pa je do kraja loptu uglavnom držao Varteks, bez pravih prilika. Ipak, gosti su uspjeli postići počasni pogodak, strijelac je iz kaznenog udarca, nakon što je Radics srušio Halilovića, bio Miljenko Mumlek. U svakom slučaju, pobjeda Osijeka apsolutno je zaslužena, Varteks nije bio ni sjena ekipe koja bi se trebala boriti za naslov prvaka, dok je Osijek pokazao da se s pravom nada "Ligi za prvaka".