"Keramičari" šokirali Poljud, "pjesnici" razbili Kamen

Davor Sajko • nedjelja, 10.08.2003.

U prvom su susretu trećeg kola 1. HNL zaprešički "keramičari" priredili pravu senzaciju. Protiv favoriziranog Hajduka je Inker pogocima Karabogdana (15, 45), Lalića (61) te Katulića, u sudačkoj nadoknadi, došao do iznenađujuće pobjede. Poraz je tek sredinom nastavka ublažio Krpan (67) jedinim pogotkom za "bile".

Slika 1 od 2.

U Kranjčevićevoj ulici je domaći Zagreb bio bolji od "europskog" Kamen Ingrada. Već su nakon prvih 45 minuta "pjesnici" imali prednost od 2:0, a pogotke su u prvom dijelu postigli Đalović (21) i Prosinečki (31). U nastavku je Zagreb i dalje dominirao travnjakom, a u 58. minuti je još jednim pogotkom u mreži gostiju, nakon odličnog proigravanja Đalovića, domiaciju potvrdio Kruno Kovrek. Jedini pogodak za gostujući Kamen Ingrad postigao je Zekić u 72. minuti te su od trenutka bili znatno bolja momčad na terenu, ali osim smanjenja rezultat za nešto više nije bilo koncentracije.

U Slavonskom Brodu je domaća Marsonia dugo "lomila" otpor Zadrana. Vuka je u 37. minuti uspio s bijele točke dovesti Marsoniju u vodsto, međutim minutu prije kraja prvog dijela, Zadrani su poravnali pogotkom Jurića. U nastavku susreta Marsonia je s još tri pogotka u mreži Zadra došla do tri boda. Ačkar (67), Barišić (72) i Vuka (77) bili su strijelci za domaći sastav u drugom poluvremenu.

U posljednjem subotnjem susretu slavili su i opet domaćini. Izuzetno je bio raspoložen mladi Ljubojević (25, 59, 61) koji je sam Varteksu "utrpao" tri "komada. Tek je Mumlek pri vodstvu Osječana od 3:0 s bijele točke uspio smanjiti rezultat na krajanjih 3:1.

Jedini nedjeljni susret trećeg kola 1. HNL završio je bez pobjednika, ali i bez pogodaka. U Koprivnici su miroljubivo bodove podijelili Slaven Belupo i vinkovačka Cibalia.