Mreže mirovale u torinskom derbiju, Fabio Maresca isključio Jurića

Mario Borko • subota, 13.04.2024.

U 32. kolu Serie A odigran je gradski derbi između Torina i Juventusa. U zanimljivoj utakmici završilo je 0:0, a pravdu je dijelio Fabio Maresca...

Utakmica između Torina i Juventusa završila je 0:0. U gradskom derbiju gledali smo borbenu utakmicu u kojoj na kraju obje ekipe mogu biti zadovoljne bodom. Nikola Vlašić odigrao je cijeli susret, a Ivan Jurić je u 87. minuti, nakon brojnih prigovora, zaradio crveni karton.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Stara dama je bolje ušla u utakmicu, a Dušan Vlahović u sedmoj minuti propustio je sjajnu priliku. Pogodio je lijevu vratnicu, a u 31. minuti izašao je oči u oči s Vanjom Milinkovićem-Savićem. U srpskom okršaju uspješniji je bio vratar koji je sjajno obranio i odbio loptu u korner. Najbolji priliku za Bikove u prvom dijelu imao je Vlašić koji je pucao glavom.

U drugoj minuti nastavka Duvan Zapata zabija za vodstvo domaćina, ali gol je poništen zbog prekršaja. U 60. minuti još jedna prilika za Torino, Antonio Sarabia je pucao, ali Wojciech Szczesny je bio na pravom mjestu. Juventus je najbliže golu u drugom dijelu bio preko Kenana Yildiza. On je nakon sjajnog solo prodora snažno pucao, ali Milinković-Savić je još jednom dobro reagirao.

Dvoboj je sudio, Dinamu i Hajduku dobro poznati, Fabio Maresca, a svoj sukob s Jurićem okončao je u 87. minuti kad mu je pokazao crveni karton. Torino je imao još jednu priliku iz prekida, ali završilo je 0:0.

Jurićeva momčad tako je drugu utakmicu ostala bez pobjede, trenutno se nalazi na devetom mjestu i u sljedećem kolu je domaćin Frosinoneu. Massimiliano Allegri je s dvije pobjede utišao kritičare, ali oni će se nakon ovog remija ponovno aktivirati. Juve u idućem kolu gostuje kod Cagliarija, a prednost ispred četvrte Bologne mogla bi se istopiti na samo dva boda.