Giannis povukao kad je bilo najvažnije, Grci preko žilavih Čeha kompletirali četvrtfinale

Matej Kačan • nedjelja, 11.09.2022.

Odigrana je i zadnja utakmica osmine finala Eurobasketa. Košarkaši Grčke izborili su četvrtfinale teškom 94:88 pobjedom nad žilavim Česima...

Posljednji dvoboj osmine finala Eurobasketa ipak nije završio iznenađenjem. Iako je Češka igrala jako dobro i imala je vodstvo na kraju treće četvrtine, ipak je Grčka preokrenula i slavila s 94:88.

Jako dobar plan imala je Češka i držala ga se fanatično pa je cijelo vrijeme u egalu i laganom vodstvu, a na ulasku u zadnjih deset minuta ima 67:63. No, Giannis Antetokounmpo povukao je kad je bilo bitno.

Zabio je Giannis dvije trice u posljednjoj četvrtini i uzeo je ponuđeno, do tad nije zabio nijednu. Pomogao je početkom četvrte uvelike i Papapetrou u preokretu pa je pet minuta do kraja već 78:70 za Grke.

Više nije bilo povratka za Češku koja se tako časno oprašta od nastupa gdje je u grupi bila i domaćin. Giannis je kod Grka u 94:88 pobjedi zabio 27 uz deset skokova, 13 je dodao Papapetrou, a 14 Nick Calathes.

Kod Češke je 21 ubacio Jan Vesely, a 17 Vojtech Hruban.