HT Prva liga, 22. kolo, 06.02.2022, 17:05 h, Aldo Drosina
Suci: Zdenko Lovrić, Goran Pataki, Nikola Kečkiš
Mislav Oršić 30', 55' (11m)
Dinamo

Buran dvoboj u Puli otišao na stranu Dinama, Istra 1961 prijetila i s igračem manje

Jan Šneler • nedjelja, 06.02.2022.

Dinamo je stigao do tri nova boda slaveći na Aldu Drosini s 2:1. U susretu u kojem je VAR bio u punom pogonu, Modri su uzeli pobjedu...

U 22. kolu HT Prve lige, Dinamo je došao do pobjede na gostovanju u Puli (1:2). Bila je to utakmica u kojoj su zagrebački nogometaši bili bolji, ali jednako tako i utakmica u kojoj su pokazali da im realizacija jako pati.

Premda je Dinamo bio pred utakmicu veliki favorit, Istra je imala sjajnu priliku na samom početku. U sedmoj minuti igre, nakon ubačaja, sam pred golom Dinama bio je Dion Drena Beljo, ali nespretno je reagirao i pogodio Dominika Livakovića. Par minuta kasnije, dobru šansu imali su Modri.

U 12. minuti nakon gužve pred golom Istre, silovito je iskosa pucao Petar Bočkaj, ali krajnjim naporom s crte loptu izbija domaći branič. Dinamo je konstantno kombinirao u Istrinoj polovici, ali bez većeg uspjeha i s daleko previše kompliciranja.

Nakon nešto uzbudljivijeg početka, do prve sljedeće bolje prilike trebalo je čekati do 30. minute. Stefan Ristovski lijepo je ubacio, Mislav Oršić glavom uputio loptu prema mreži koju je Agustin Caseres zakucao u vlastiti gol. Pregledom snimke utvrđeno je kako je lopta prešla crtu nakon udarca Oršića te se nije radilo o autogolu.

Dinamo je imao podosta prilika da poveća prednost, ali neučinkovitost i nesnalaženje u posljednjim trenucima razlozi su zašto je Istra imala aktivni rezultat. Modri su se ispromašivali, a Istra u sudačkoj nadoknadi kaznila.

Obrana Dinama je zaspala, loše reagirala i dopustila Robertu Miškoviću da nakon asistencije Luke Hujbera zabije za 1:1. Na odmor se otišlo s neriješenim ishodom, a tim rezultatom definitivno su nezadovoljniji bili u gostujućim redovima.

U nastavku susreta ponovno pritisak Dinama i nizanje prilika, ali još jednom festival promašaja se nastavlja. Ipak, domaći su odlučili darovati goste u 54. minuti. U šesnaestercu Istre, domaći su napravili dva starta za kazneni udarac i potpuno opravdano sudac Zdenko Lovrić pokazuje na bijelu točku.

Oršić je uzeo loptu i mirno poentirao po sredini gola za 1:2. Dinamovo vodstvo moglo je kratko trajati, ali "nenamjerni" udarac Miškovića s velike udaljenosti ipak je ostao na gredi. U 64. minuti domaći uz rezultatski, dolaze i do igračkog minusa. Drugi žuti karton dobio je Caseres i ostavio domaće s igračem manje.

Premda su imali igrača više, nogometaši Dinama nisu silovitije krenuli prema naprijed u namjeri da riješe pitanje pobjednika. Radilo se o vrlo kontroliranom napadanju, bez većeg rizika. U 79. minuti Dinamo je dobio drugi jedanaesterac na utakmici, ali nakon provjere VAR-a ustanovljeno je kako je Bruno Petković pao prije duela. Time je zasluženo zaradio žuti karton, a od penala nije bilo ništa.

Dinamo je zadržao prednost do kraja i upisao tri boda. Modri su imali veći broj prilika, igrali bolje, ali nije to bila blistava partija. Pogotovo može brinuti činjenica da je gotovo pola sata Dinamo imao igrača više, a to se nije pretjerano očitovalo u samoj igri.