Barcelona predstavila pojačanja i preokretom svladala Atletico

Branimir Korać • nedjelja, 06.02.2022.

Barcelona je nadigrala madridski Atletico u 23. kolu La Lige dok u drugom susretu Valencia i Real Sociedad nisu ponudili pobjednika...

U utakmici dana u La Ligi Barcelona je ugostila madridski Atletico i upisala pobjedu 4:2. U vrlo zanimljivom dvoboju Barcelona je osvojila sva tri boda i tako preskočila Atletico na ljestvici.

Počelo je odlično za goste koji su već u osmoj minuti stigli do vodstva golom Yannicka Carrasca, ali nisu dugo imali razloga za zadovoljstvo.

Barcelona je vrlo brzo došla do poravnanja, već dvije minute kasnije golom Jordija Albe da bi do odmora Gavi i Araujo napravili potpuni preokret.

Niti početak drugog dijela nije bio dobar za Atletico. Na odmoru je u svlačionici ostao Šime Vrsaljko kojeg je zamijenio Wass, a Barcelona je u 49. minuti preko Danija Alvesa stigla do 4:1.

Niti deset minuta kasnije Luis Suarez smanjio je na 4:2, ali više od toga Atletico nije uspio napraviti. Čak niti u zadnjih 20 minuta kada je imao i igrača više kada je zbog gaženja izravni crveni karton zaradio Dani Alves.

U dresu Barcelone debitirali su Adama Traore i Pierre-Emerick Aubameyang, Traore je krenuo od prve minute, a Aubameyang je ušao upravo umjesto njega u 61.

U prvom susretu 23. kola na Mestalli su se sastali Valencia i Real Sociedad. Domaćin je bio opasniji i konkretniji protivnik, ali pogodaka nije bilo.