HT Prva liga, 22. kolo, 05.02.2022, 17:05 h, Rujevica
Suci: Duje Strukan, Bojan Zobenica, Alen Jakšić
Sandro Kulenović 79'
Lokomotiva

Rijeka pobjedom protiv Lokomotive nastavila utrku za naslov prvaka

Mihaela Bradovski • subota, 05.02.2022.

Rijeka je u 22. kolu HT Prve lige ugostila Lokomotivu i upisala pobjedu 3:2. U otvorenom dvoboju s dva gola istaknuo se raspoloženi Robert Murić...

Nakon poraza od Dinama na Maksimiru, Rijeka je imala imperativ pobjede kod kuće protiv Lokomotive. Odigrala je dobru utakmicu i na kraju zasluženo slavila s 3:2.

Od početka susreta osjetilo se da su Riječani motivirani i da žele pokazati kako je ono u Maksimiru bio loš dan, ali i Lokomotiva je igrala dobro i otvoreno.

Obrana Lokomotive vrlo rano je zaradila udarac kada je već u prvih deset minuta iz igre morao ozlijeđeni Justin de Haas, a zamijenio ga je Nikola Soldo.

Robert Murić bio je posebno inspiriran, u 11. minuti pucao je izravno iz kornera, ali Nevistić sjajno brani, međutim u 26. minuti nije bilo spasa. Ponovno korner za Rijeku i izravan udarac na gol Murića, a ovaj put lopta je u mreži.

Još jedna krasna Murićeva reakcija stigla je u 39. minuti. Pavičić mu je dao loptu, Pivarić je stao predaleko i ostavio dovoljno prostora za Murića koji s 14 metara majstorski pogađa suprotni kut.

Na odmoru je bilo 2:0, a u desetoj minuti drugog dijela Nevistić spašava Lokomotivu refleksnom reakcijom, Drmić je pucao, a Nevistić nogom odbio.

Lokomotiva smanjuje u 58. minuti. Aliyu je dobio loptu u 16 metara, ali ju je ostavio za Dabru koji fantastično pogađa sam gornji kut.

Međutim samo dvije minute kasnije Rijeka se vraća na plus dva. Ampem je krasno pobjegao Mersinaju, odmah je pronašao Vučkića koji snalažljivo pogađa.

Nije to dobro utjecalo na Lokose koji su brzo izgubili tu neizvjesnost do koje su mukotrpno radili da se vrate u utakmicu. Ipak u 79. minuti ponovno smanjuje, ovaj put nakon akcije Dabre i Kulenovića, potonji zabija.

Do kraja susreta promjena nije bilo i ostalo je tih 3:2