HT Prva liga, 9. kolo, 17.09.2021, 20:00 h, Stadion u Sigetu
Suci: Dario Bel, Nikola Kečkiš, Marko Stolnik
Domagoj Pavičić 60'
Rijeka

Hrvatski dragovoljac treći put zaredom neporažen, Rijeka slavila preokret, VAR se nije složio

Branimir Korać • petak, 17.09.2021.

Hrvatski dragovoljac i Rijeka na startu devetog kola HT Prve lige remizirali su 2:2. U dramatičnom dvoboju domaćin je vodio 2:0, Rijeka se vratila, u završnici pomislila da je došla i do preokreta, ali VAR je imao drugačije mišljenje...

Tomislav Turčin
46'
23
Petar Mamić
61'
24
Vilibald Vuco
61'
9
Karlo Perić
78'
30
Marko Ćosić
83'
17
90'+1'
Goran Tomić

Dramatičan susret u Kranjčevićevoj i nastavak niza neporaženosti Hrvatskog dragovoljca. Rijeka je došla s tri vezane pobjede, ali ovdje je zaustavljena i morala se zadovoljiti remijem 2:2.

U vrlo sadržajnom dvoboju Rijeka je uglavnom bila bolji protivnik, ali nije to naplatila i rezultatom.

Krenula je dobro, pritisnula domaćina i imala potpunu inicijativu te dvije sjajne prilike. Prvu je doslovno prokockao danas neraspoloženi Abass kojeg je idealno proigrao Ampem, ali Abass je promašio cijelu loptu na deset metara.

Drugu veliku priliku imao je Drmić koji je odbijenu loptu opalio snažno iz voleja, no Šubarić ju je dovoljno skrenuo da pogodi gredu.

U 29. minuti domaćin dolazi iz vodstva. Petković je dobio loptu na centru, povukao je kontru, a kada je došao na 22-23 metra odlučio se za udarac i pogodio u suprotni donji kut.

Primljeni pogodak loše je utjecao na dotad potpuno dominantnu Rijeku. U 35. minuti kazneni udarac za Hrvatski dragovoljac! Majstorović je ušao u 16 metara, pratio ga je Selahi koji ga ruši s leđa i Bel pokazuje na 11 metara. Majstorović ne griješi i zabija za 2:0.

Do kraja prvog dijela domaćin je zadržao prednost i u drugo poluvrijeme ušao s vodstvom.

Rijeka je odmah pritisnula pod početka drugog poluvremena iako je i Dragovoljac u ranoj fazi imao krasnu priliku kada je Prskalo otišao s gola, a Viduka s 35 metara pucao prema golu, no Tomečak je spasio.

U 57. minuti krasan pogodak Ampema. Drmić je dobio loptu na lijevoj strani, pokušao je pronaći prostor za udarac, ali nije ga pronašao, na kraju dodaje za Ampema, a on iz prve fantastično pogađa u suprotni kut.

Tri minute kasnije nova golčina gostiju. Sada je Pavičić s 20 metara pogodio u donji kut za 2:2.

Dragovoljac se do kraja susreta usredotočio na obranu, ali je i imao jednu kasnu šansu kada je pogriješio Krešić, sam pred Prskalom ostao Petković, ali vratar Rijeke brani.

U zadnjih deset minuta dosta gužve u 16 metara domaćina i jedan pogodak. U 89. minuti Vučkić je petom poslao loptu u mrežu, ali Drmić je zaostao u zaleđu i nakon četverominutne VAR provjere, pogodak nije priznat.

Hrvatski dragovoljac je izdržao i na kraju uzeo veliki bod.