HT Prva liga, 9. kolo, 18.09.2021, 19:05 h, Šubićevac
Suci: Ivan Bebek, Hrvoje Radić, Alen Jakšić
Marko Dabro 28' (11m)
Lokomotiva

Šibenčani ostali stopostotni na Šubićevcu, pala i Lokomotiva

Mihaela Bradovski • subota, 18.09.2021.

I u trećem nastupu na svom stadionu nogometaši Šibenika upisali su pobjedu. Ovaj put slavili su protiv Lokomotive s 2:1 uz dva gola Antonija Marina...

Carlos Eduardo Torres Gongora
34'
7
Suad Sahiti
68'
94
Christopher Attys
68'
18
Ignacio Bailone
89'
26
Zoran Alexander Cvetković
89'
Silvijo Čabraja

Dobra utakmica na Šubićevcu koji je proslavio još jednu pobjedu svoje momčadi. Odradili su domaćini dobru utakmicu i stigli do sva tri boda u susretu u kojem je svakoj momčadi pripalo jedno poluvrijeme. Šibenik je bolje iskoristio "svoje poluvrijeme" te je uzeo bodove.

I jedni i drugi ušli su oslabljeni u ovaj susret, a već u petoj minuti domaćin je došao do vodstva. Lokomotivina obrana tu je jako loše reagirala lopta je ubačena iz auta s desne strane te došle do Antonija Marina pred golom koji nije imao težak posao poslati je u mrežu.

Nakon primljenog gola Lokomotiva je zaigrala dosta bolje. Do kraja prvog poluvremena bila je bolji protivnik i zasluženo je izjednačila.

Nakon gola Marina brzo se mogla vratiti u utakmicu, Dabro je bio u dobroj situaciji, ali nije dobro zahvatio loptu.

U 26. minuti Lokomotiva dobiva kazneni udarac. U 16 metara srušen je Pivarić, Bebek je pokazao na 11 metara, a Dabro lakoćom zabio.

U drugom poluvremenu, posebno u zadnjih pola sata sve je bilo na strani Šibenčana. Krenulo je odličnim udarcem izvana Delića koji je zatresao vratnicu pa sve bolje igre Marina Jakoliša koji je radio velike probleme po lijevoj strani.

Upravo on je i inicirao pobjednički pogodak, povukao je kontru, odlično proigrao Marina koji preciznim udarcem pogađa u suprotni kut.

Do kraja susreta Šibenik je iskontrolirao situaciju na terenu i zasluženo uzeo sva tri boda.